Zhasni a zemřeš (2016)

lights_out_4

Film má velmi svižné tempo, karty jsou v něm rozdány do zhruba 40. minuty, kdy už na nějaké zásadní odkrývání původu tajemna nedojde. To ale rozhodně nevadí. Zhasni a zemřeš je totiž především útokem na první signální, hrají v něm sympatičtí herci, pohled na Teresu Palmer (Bod zlomu) je opravdu radost a dámy si prý užívají exotického mladého herce Alexandera DiPersia, jenž nápadně připomíná mladší verzi dnes již hvězdně vytíženého Edgara Ramiréze.

 

Po vzoru Hitchcocka si příliš neužijeme Billyho Burkeho, který je jistě také známým hercem a trošku očekávám, že by mohl dostat prostor v možném prequelu, pokud na něj dojde a zatím to vypadá, že tržby budou hodně dobré. Ostatně mimořádně skvělé testovací projekce pro publikum byly už loni a premiéra byla naplánovaná na loňskou zimu, jenže studio se rozhodlo film ještě trochu více marketingově podpořit a uvést ho až po V zajetí démonů 2, který mimochodem před pár dny překonal hranici 300 milionů dolarů na světových tržbách.

lights_out_6

Hlavního bubáka hraje jinak v civilu sympatická kaskadérka Alicia Vela-Bailey, nyní dvorní kaskadérka nádherné Gal Gadot, která tak není CGI, jak by se divák mohl domnívat. Tvůrci obleku Robina Williamse Mrs. Doubtfire jí navrhli speciální komplikovaný rozkládací kostým, ve kterém se kaskadérka pohybovala a hrála klíčové scény. Filmaři se snažili CGI scény ve filmu potlačit na minimum. Její pohyb je velmi efektivní a trochu jsem si vzpomněl na horror Mama.

 

No, takhle. Stejně jako u V zajetí démonů jsem si vzpomněl na víc horrorů. Teresa Palmer ostatně připomíná Naomi Watts v prvním Kruhu, čemuž jde na ruku i hudební motiv, který některé pasáže Hanse Zimmera opravdu velmi připomíná. Ale buďme spravedliví, není to vykrádačka a horrorový žánr už takový od podstaty je. Když má někdo v ruce sekeru, tak si přece také každý druhý vzpomene na Jacka Nicholsona v Osvícení.

L.O.00185.dng

 

Zhasni a zemřeš má český název, který vymyslel někdo po lobotomii, ale když se přes to přenesete dostanete výborný letní horror s dobrým nápadem, u kterého se nebudete nudit a párkrát se solidně leknete.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pokud chcete vědět jak přispět na provoz Vašeho oblíbeného magazínu, klikněte sem.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist