Komorná (2016)

komorna_5

Je nakonec docela škoda, že se producentovi nepodařilo zafinancovat 3D, ve kterém chtěl režisér toto drama natočit. Myslím si, že pohyby kamery by ještě umocnily stísněnou atmosféru, ale i tak se podařilo s obrazem doslova čarovat. Nečekejte tak žádný statický snímek, film uváženě střídá dynamickou kameru s detaily obličeje, které jsou talentovaní herci výborně ustát.

 

Velkou výhodou je ovšem, že se nejedná o tyický studený viktoriánský film s hnědou barvou a depresivními zítřky. Komorná v sobě kóduje velmi jemný a docela černý humor, který se naplno rozjede po hodině filmu, kdy na rozdíl od postav víte, co je bude čekat, jen nevíte jak.

komorna_6

Komorná je promyšlený erotický thriller, dočkáte se v něm celé řady sexuálně explicitních scén i momentů, za které by se nestyděl ani známý italský bouřlivák Pasolini. Scéna se čtením markýze de Sada je opravdu hodně úchylná, ale na rozdíl od Pasoliniho se z ní nevytrácí humor a nadhled.

 

Komorná je film určený návštěvníků filmových klubů a zcela jistě i čtenářům dobré literatury, protože ti si tento film vychutnají podle mě nejvíce. U mě si pak získal pozornost za originalitu, špičkové technické zpracování a herecké výkony. realFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist