Sebevražedný oddíl (2016)

suicide_squad_4

Suicide Squad, USA, režie a scénář: David Ayer, kamera: Roman Vasyanov, hudba: Steven Price, hrají: Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto, Will Smith, Jay Hernandez, Cara Delevingne, Scott Eastwood, Jai Courtney

 

123 minut, 2.35:1, 35 mm, barevný

 

Film:

Státní návladní Amanda Waller (Viola Davis) si je velmi dobře vědoma toho, že když už na planetě jeden Superman páchá dobro a občas z vesmírou přiletí nějací ultimativní padouši je třeba proti nim nasadit něco jiného, než obyčejné vojáky speciálních jednotek.

 

Sestaví proto speciální tým z nejlepšího střelce, který nikdy nemine (Will Smith), bývalé psycholožky s totálně pošahanou psýché (Margot Robbie), jež se zamilovala do nesprávného individua známého jako Joker (Jared Leto), obludy žijící v kanálech, australského zloděje se zálibami v růžových jednorožcích (Jai Courtnei), archeoložky s podivnou temnou bytostí, která jí vysává (Cara Delevigne) nebo pokérovaného chlápka, co rychle rozpoutá ohněm peklo na zemi (Jay Hernandez). Do vedení pak postaví elitního vojáka (Joel Kinnaman), který neváhá komukoli z nich kdykoli odpálit palici čipem implantovaným v jejich krku.

suicide_squad_3

Teď jsme už asi v 35. minutě filmu a pořád nevíte o čem to je? A není to vlastně jedno? Podstatné je, že je to barevné, hýbá se to, jsou tam vynikající herci a z reproduktorů duní výborný pelmel starých rockových písniček. A tím bychom v podstatě mohli skončit.

 

Asi mě nikdo nemůže podezírat z toho, že bych byl comicsový fanoušek, protože nejsem a většina comicsových filmů jsou z mého pohledu neskutečné kraviny. Na druhou stranu, občas se na nějaký film podle comicsu rád podívám jako na tzv. únikový film, ale rozhodně v tom nevidím smysl života, což mi přijde, že většina uživatelů csfd a podobných fanouškovských stránek má. Z novinářské projekce Deadpoolu jsem po deseti minutách odešel, protože něco tak blbého jsem snad ještě neviděl a trošku jsem se obával, aby se Suicide Squad nezvrhl do něčeho podobného.

suicide_squad_2

To se naštěstí nestalo. Sebevražedný oddíl je výplod chorých mozků, všechny postavy ve filmu jsou sociopatičtí padouši a chovají se amorálně. David Ayer napsal několik extrémně drsných a dobrých policejních filmů a uspěl i na poli válečného filmu s tankovým spektáklem Železné srdce a jeho výprava do světa comicsu dopadla celkem dobře.

 

Expozice mu tedy trvá skutečně desítky minut, ale na druhou stranu, všechny postavy je zkrátka nutné představit. Oproti vážně míněnému Batmanu versus Supermanovi se mu to ale daří díky specifickému humoru, který mu vyloženě jde, což bylo patrné už v jeho dřívějších filmech.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist