Star Trek: Do neznáma (2016)

S

Star Trek Beyond, USA, režie: Justin Lin, scénář: Simon Pegg, Doug Jung, kamera: Stephen F. Windon, hudba: Michael Giacchino, střih: Greg D´Auria, Dylan Highsmith, kelly Matsumoto, Steven Sprung, hrají: Chris Pine, Idris Elba, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Karl Urban, Sofia Boutella

122 minut, 2.35:1, ARRI Alexa, RED Epic Dragon, barevný, i 3D (konverze)

Film:

Po obligátním krátkém akčním úvodu, který sice souvisí s dějem, ale jakékoli prozrazení by vás připravilo o napětí a humor, je posádka lodi Enterprise požádána, konkrétně kapitán Kirk (Chris Pine) samozřejmě, zda by se nevydala do neznámé mlhoviny pátrat po zmizelé lodi. Kirk samozřejmě nabídku přijímá, ale už po pár okamžicích zjistí, že to nebyl dobrý nápad. Enterprise je totiž napadena a po lítém boji dokonce sestřelena.

Kirk a další oblíbení hrdinové se tak budou muset na vlastní pěst vydávat na neznámé planetě do četných dobrodružstvích a především utkat se s nepřáteli, kteří je sestřelili. Postupně se odhalí také skutečný plán nepřátel, kvůli kterému budou muset zmobilizovat všechny síly.

S

Star Trek je filmovou franšízou Paramountu a poté, co J.J.Abrams neohroženě přijal vzkříšení Star Wars, bylo nad slunce jasné, že někdo bude muset u Star Treku převzít režisérské otěže. A s novým režisérem bylo třeba také nastavit nový tým. Produkční firma J.J.Abramse Bad Robot, ale celkem logicky nechtěla sahat úplně mimo okruh již angažovaných lidí a na natáčení poslední Mission Impossible požádala o vytvoření nového příběhu Simona Pegga (Jednotka příliš rychlého nasazení), který je přeci jen spjat spíš s komediální tvorbou. Ten nabídku do sekundy přijal a společně s kolegou Dougem Jungem, se kterým se neznal začali psát třetí příběh populární filmové série.

„Rozhodně jsem nepsal komedii,“ uklidňuje Pegg. „Humor ve scénáři vyplývá z rozdílných charakterů postav, především mezi trojicí Kirk, Spock a doktor McCoy to v tomhle směru dost jiskří. Velkým filmovým eposům většinou spíš ubližuje, když se berou moc vážně.“

Právě McCoy (Karl Urban) alias Kostra je zřejmě největším a nejpříjemnějším překvapením nové epizody, protože Pegg mu dopřál větší prostor, o který u producentů požádal a využil jej beze zbytku. Kdykoli se McCoy objeví a zahraje svo suchou etudu sálem se ozve smích a takových momentů je celá řada. Humor je to ale samozřejmě Startrekovský, nečekejte žádné pitvoření.

S

A propos herecké obsazení. Do role Kirka se samozřejmě opět vrací Chris Pine (Star Trek: Do temnoty, Tohle je válka!Star Trek , Nezastavitelný), který se se svou postavou už dokonale vžil. To samé se dá říct o Spockovi Zacharyho Quinta (Margin Call), jehož mise je tentokrát hodně nostalgická, zejména díky nedávnému úmrtí Leonarda Nimoye, jehož památce je film věnován. Svůj adekvátní prostor má samozřejmě také krásná Uhura (Zoe Saldana – Avatar), Čechov (Anton Yelchin) a John Cho jako Sulu. Jak zřejmě víte z médií, nedlouho před premiérou zemřel nešťastnou náhodou Anton Yelchin a i jemu je snímek věnován.

Z nových tváří jsem velmi rád za Jaylah, postavu ztvárněnou Sofií Boutellou, kterou určitě pod nánosem černobílého make-upu nepoznáte. Je to ta krásná záporačka s noži místo nohou z Kingsmana. Její postava dodává filmu potřebný drive a doufám, že se s ní na plátně budeme potkávat častěji. Hlavním padouchem je pod vrstvou latexu Idris Elba alias Luther ze série BBC. Elba se obával, aby nezapadl vedle předchozího velmi zlého Benedicta Cumberbatche a podle mě se tak nestalo. Jeho padouch Krall je opět trochu jiný zloun, ale Elba se svým mohutným exteriérem hraje pod maskou naprosto bezvadně.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist