Benátky znají své vítěze

Jeden z hlavních áčkových festivalů světa a zároveň nejdéle trvající filmový festival světa předal své ceny od poroty vedené britským režisérem Samem Mendesem.

venice

Zlatého lva za nejlepší film získal čtyřhodinový černobílý filipínský film Ang Babaeng Humayo (Žena, která odešla). Film natočil Lav Diaz.

Sedmapadesátiletý Diaz není ve festivalovém světě žádným nováčkem. Jeho osmihodinový film Hele Sa Hiwagang Hapis (Ukolébavka pro bolestné tajemství), který se hrál letos i ve Varech získal na letošním Berlinale Stříbrného medvěda.

Oceněný snímek Žena, která odešla je o životě ženy, která se na třicet let nespravedlivě ocitla ve vězení a pokouší se najít cestu do nového života.

Velkou cenu poroty v Benátkách získal thriller světoznámého módního návrháře Toma Forda, který ale už několik let rovněž úspěšně režíruje s názvem Nocturnal Animals (Noční zvířata). Cenu za nejlepší režii obdržel dnes už bezesporu legendární ruský tvůrce Andrej Končalovskij za snímek Raj (Ráj), ale také mexický režisér Amat Escalante za film La Región Salvaje (Divočina).

la-la-land_2

Cenu za nejlepší herecký výkon vyhrál Argentinec Óscar Martínez za komedii El Ciudadano Ilustre (Slovutný pán) a cenu pro nejlepší herečku získala k naší velké radosti redakční oblíbenkyně Emma Stone muzikál La La Land, který tak mohutně vkročil do finiše před svým uvedením do kin a Americkou filmovou akademii udělující Oskary.

 

Přidat komentář

TOPlist