Highlights Benátky

Letošní festival v Benátkách poznamenaný aktuálními otřesy půdy, při kterých zahynuly stovky lidí pokračuje v odhalování zajímavých projektů a my přinášíme trojici zajímavých titulů výborných režisérů – Sorrentino, Gibson a Villeneuve.

mlady_papez

 

První projekt je od Paola Sorrentina (Mládí, Božský, Velká nádhera), současné italské režisérské jedničky, který natočil hvězdně obsazený seriál pro HBO, který uvede i česká HBO GO pod názvem Mladý papež.

V hlavních rolích účinkují Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli a James Cromwell.

Mladý papež je příběh Lennyho Belarda, neboli Piuse XIII – historicky prvního amerického papeže. Volba mladého a okouzlujícího muže do čela církve se jeví jako strategický tah ze strany vatikánského consilia. Zdání ale klame. Pius XVIII se ukáže být tím nejzáhadnějším a nejkomplikovanějším papežem vůbec. Vychytralý a zároveň naivní, ironický i pedantský, respektující historii, ale zároveň odvážný, pochybující i rozhodný, melancholický i bezcitný. Pius XVIII se snaží překonat nekonečnost lidské samoty a najít Boha, kterého lidstvo i on sám tolik potřebuje. Navzdory Vatikánu, navzdory všem představitelům církve, kteří si vybrali Boha jako kompas svého bytí. Seriál vznikl v koprodukci Sky, HBO a Canal+. Přesné datum uvedení na HBO a HBO GO bude zveřejněno, co nejdříve.

hacksawridge_markrogers_d0a9525

Netrpělivě byla očekávaná projekce mezinárodního protiválečného filmu Hacksaw Ridge, kterým se po deseti letech vrací za kameru Mel Gibson (Statečné srdce). Toho zaujal skutečný příběh vojáka, který se během války odmítá zúčastnit bojů a slouží jako medik. Ve válečné vřavě na konci filmu u Hacksaw Ridge pak zachrání desítky spolubojovníků, aniž by jedinkrát vystřelil. Podle Variety se Gibson v úvodní hodině solidně pokouší vybudovat atmosféru a představí hlavního hrdinu s tváří Andrew Garfielda (99 Homes,The Social Network). Když dojde na protiválečnou nótu, ovšem přijde na řadu starý dobrý Gibson a krev stříká do páté řady. Nechme se tedy překvapit.

arrival

Příchozí (Arrival) Dennis Villeneuvea (Sicario, Zmizení) dokazuje, že filmy o mimozemšťanech mají na velkých festivalech své místo. Po Berlinale, které vypíchlo Půlnoční dítě Jeffa Nicholse se dočkal i kanadský filmař Villeneuve, který se začíná řadit do režisérské extraligy. Do kin v našem regionu by měl film přijít 10. listopadu. Adaptace povídky Příběh tvého života Teda Chianga se soustředí na rozluštění komplexního jazyka mimozemšťanů, kteří dorazili na Zemi a pokoušejí se s námi komunikovat. Řekl někdo Blízká setkání třetího druhu?

Přidat komentář

TOPlist