Věčně mladá (2015)

Kanada/USA, režie: Lee Toland Krieger, produkce: Sidney Kimmel, Gary Lucchesi, Tom Rosenberg, scénář: J. Mills Goodloe a Salvador Paskowitz, kamera: David Lanzenberg, hudba: Rob Simonsen, střih: Melissa Kent, hrají: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Kathy Baker, Ellen Burstyn

112 minut, 2.35:1, barevný, RED Epic Dragon

Film:

Posedlost vzhledem a maskování věku je dekadentní trend naší „vyspělé“ společnosti, ostatně i proto vychází neustálé články o botoxových úpravách a plastikách lidí před objektivy fotoaparátů a kamer. Drama Age of Adaline nabízí pohled na ženu, která nestárne.

AgeD9-045.dng

Během zimy v lese havaruje mladá dívka Adaline (Blake Lively). Následky nehody si ponese celý život, protože se jí při ní přihodí velmi zvláštní porucha, její tělo přestane stárnout. Pro jednoho dar, pro druhého prokletí, tedy pokud jste normálně uvažující člověk a máte rodinu nebo spřízněnou duši.

AgeD23-106.dng

Film Věčně mladá se připravoval na hollywoodský snímek docela dlouho. Začalo se totiž už v roce 2011 a na režijní sesli se vystřídali hned tři režiséři, takže cesta k slavnostní premiéře zabrala solidních pět let. To ale není ve filmové branži žádnou vyjímkou. Letošní české premiéry jdou do totiž do kin často po pěti, šesti letech. A to v ideálním případě, jsou projekty, jejichž uvedení je naprosto v nedohlednu. Draftovaný scénář však doputoval do produkční společnosti dokonce v roce 2003 a scenárista se nikterak netají svou inspirací v Amelii z Montmartru.

Film nakonec realizoval dosud nepříliš známý režisér Lee Toland Krieger , který poskytl velký herecký prostor dosud neprávem přehlížené a přitom velmi půvabné herečce Blake Lively (Město, preview Savages), která se však díky letošním Mělčinám stala bezesporu áčkovou hvězdou. Pro zajímavost, hlavní roli byla původně nabídnuta Natalii Portman.

Do výtvarně velmi zajímavého retro komorního snímku dostal i stálice hereckého světa Harrisona Forda, Ellen Burstyn nebo Kathy Baker. Určitě není bez zajímavosti, že severoamerický marketing inzeroval film výhradně přes módní servery a magazíny jako fascinující ilustraci americké módy skrz dvacáté století. Upřímně tomuto nápadu, který vyšel na jedničku naprosto tleskám!

AgeD4-090.dng
Jak jsem ale v minulosti nikdy moc nepřijal Harrisona Forda v romantických filmech, tak v tomto filmu se mi jako zestárlý šarmantní gentleman opravdu moc líbil a hlavně krásná Blake Lively, která je pro tuto roli jako stvořená. Jemný film, který si hraje často nato, že je osudovější, než ve skutečnosti je, se sice téměř vyhnul českým kinům, kde se zjevil jen v pár biografech, ale podívaná je to velmi slušná a rozhodně v rámci romantických dramat absolutně přebije podívané typu Padesát odstínů šedi nebo cokoli z české produkce posledních dvou dekád. Musím po čase pochválit i vynikající český dabing a výběr Pavla Soukupa na Harrisona Forda je sice netypický, ale sem to opravdu pasuje.
PS:
Pokud by Vás to zajímalo, režisér Krieger převzal realizaci filmové série Divergence do televizní verze.
foto: Lionsgate

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist