Otcové a dcery (2015)

otcoveadcery_1

USA/Itálie, režie: Gabriel Muccino, scénář: Brad Desch, kamera: Shane Hurlbut, střih: Alex Rodriguez, hudba: Paolo Buonvino, hrají: Russel Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul, Diane Kruger

 

116 minut, barevný, 2.35:1, Codex, Redcode Raw

 

Film:

Jack Davis (Russel Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jack je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který ale trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie.

 

O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství.

 

Zkušený italský režisér Gabriele Muccino u diváků bodoval hitem Štěstí na dosah (2006) nebo zajímavě postaveným dramatem Sedm životů (2008). I díky tomu se mu upsala velmi zajímavá herecká sestava v čele s Russelem Crowem hrajícím opět naprosto skvěle a Amandou Seyfried, která si už podobnou roli párkrát ve své filmografii střihla.

fathers-and-daughters3

Tento film není rozhodně úplně divácky nejvstřícnější. Častokrát se možná přistihnete, že zíráte jen s otevřenou pusou nebo vám po tváři budou kanout slzy jako hrachy. Ano, je to smutný film. Ano, je to dojemný film a ano, je to krutý film. Ovšem taková velká dramata bývají, rodinné vztahy jsou téma nejvděčnější a podrazy ve filmu jsou nakonec zatraceně reálné.

 

Film drží pohromadě zejména díky výborným hereckým výkonům, i ve vedlejších rolích. Diane Kruger, obsazená zcela proti typu do nesympatické alkoholické tety je hodně zajímavá volba. Každou scénu, kde je Russel Crowe si ovšem krade pro sebe a momenty, kdy propadá záchvatům jsou tak věrohodné, až z toho mrazí.

fathersanddaughters_2

Film nakonec kritika docela sestřelila a filmu se nevedlo dobře ani po finanční stránce. V českých kinech doslova prošuměl, ostatně distributor mu příliš péčei ani nevěnoval. Myslím si ale, že by tento film od vás měl dostat šanci.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist