Probíhá dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově

Od nedělního podvečera probíhá v Ostrově již 48. ročník filmového a televizního festivalu pojmenovaném po nestorovi tvorby pro děti Otovi Hofmanovi.

ostrov16

Festival se koná v kulturním domě v Ostrově, ve kterém naleznete velký multifunkční kinosál, ale také komornější kinokavárnu, stejně jako na náměstí, kde je postavené bílé šapitó pro doprovodný program. Doprovodný program je pak soustředěn i na další místa, ale je v docházkové vzdálenosti od Kulturního domu. Tématem letošního ročníku je filmový muzikál, takže v retrospektivních, ale i aktuálních sekcí programu uvidíte vše podstatné z tohoto okruhu včetně snímků jako Třicet panen a Pythagoras a Rebelové.

Juraj Herz

Na zámku je pak k vidění velmi pěkná výstava Filmaření s Otou Hofmanem, která přibližuje na jednotlivých filmech spolupracovníky Oty Hofmana – režiséry Juraje Herze (Panna a netvor), Karla Kachyňu (Poslední motýl), Milana Vošmika (Pohádka o staré tramvaji), Otu Kovala (Kočičí princ), Antonína Moskalyka (Třetí princ) a samozřejmě věrného kamaráda Jindřicha Poláka (Pan Tau, Návštěvníci).

 

Kromě představení aktuální filmové a televizní pro děti současnosti, svůj nový film přijel třeba osobně představit Zdeněk Troška, který na festival jezdí dle svých slov už od svého debutu Bota jménem Melichar. Proběhla také beseda s režisérem Jiřím Menzelem nebo divadelní představení podle knihy Oty Hofmana Útěk na jehož následnou debatu dorazil třeba herec Ivan Vyskočil, který v původním snímku hrál hlavní roli.

 

Program však stále probíhá, je připraven doprovodný program pro děti s divadélky, ale také aktivitami pro děti, kde se děti skutečně mohou aktivně projevit a podle úsměvů na tvářích je jasné, že se dobře baví.

 

Festival potrvá do čtvrtka a více info naleznete na webu www.festivalostrov.cz nebo na facebooku,  hashtag je detsky festival.

Přidat komentář

TOPlist