X-Men: Apokalypsa (2016) vychází na DVD a Blu-Ray

H

Oproti minulému dílu je Apokalypsa odlišná v soustředění se na hlavního záporáka, který s příchodem Oscara Isaaca (Smrt v labyrintu) dostal náležitý prostor. Isaacs má tak jedinečnou příležitost dokázat, že ve Star Wars nebyl ten třetí do party a jako padouch zahraje i pod nánosem make-upu hodně zajímavý herecký výkon.

 

Klíčové je ale samozřejmě obsazení hlavních X-Menů, kde opět film táhnou silou své aury zejména duo James McAvoy a Michael Fassbender. Silným parťákem je jim také Nicholas Hoult. Prostor dostanou také nováčci  Co mě na filmu dost iritovalo je skutečnost, že moje jinak oblíbená Jennifer Lawrence hraje Raven/Mystique jako Kathnis Aberdeen z Hunger Games a její proslovy mě zrovna třikrát nebavily. Zato jsem byl nadšen z Evana Peterse jako Quicksilvera, který na přání fanoušků dostal opět jednu grandiózní zpomalenou sekvenci. Singer se v těchto scénách vyžívá a i přes ohromnou technickou náročnost je režíruje brilantně, samozřejmě s vydatným přispěním kamaráda střihače Johna Ottmana, který tuhle sérii stříhat zkrátka umí.

 

Premiéra Londýn

Premiéra Londýn

Kritiky byly oproti předchozímu dílu poněkud vlažnější, ale pro fanoušky série se jedná o další svěží a zábavný film s mírně přemrštěnou stopáží, který obsahuje v podstatě vše, co od tohoto druhu podívaných očekávám. Uprostřed filmu si ze sebe tvůrci sympaticky utahují, když jdou v paralelním čase do kina na Návrat Jediů, kde Jean Grey pronese, že nejlepší bylo Impérium vrací úder a Scott odpoví, že bez jedničky by žádná dvojka nebyla, načež na to jedna z postav pronese, že nejhorší jsou trojky, ty totiž každýho štvou. No, mě to neštvalo a rád se v budoucnu třeba ještě jednou podívám.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

PS: A kde je Wolverine? Nebojte, v jedné scéně si Hugh Jackman střihne hodně násilné cameo.

 

 

Pages: 1 2

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Na začátku druhé hodiny filmu je výborná scéna, kdy tři klíčové postavy vychází z kina a baví se o filmu Impérium vrací úder, že je to bezvadný film. Jedna z postav namítne, že bez jedničky by dvojky nebylo. A druhá postava suše konstatuje: ,, Aspoň se shodneme, že trojky jsou vždycky nejhorší.“ X – Men Apokalypsa je třetí film v nové sérii X-Men. A pronese jí postava, která byla klíčovou ve trojce původní série s Hugh Jackmanem a Patrickem Stewartem a kritici film strhali. Jen podotýkám, že poslední díl předchozí série nedělali Bryan Singer s Johnem Ottmanem, ale připravovali ji pro studio Fox. To je jistě nejen za tento vtípek od dalšího filmu Dark Phoenix vyrazilo a umožnilo jim natočit Bohemian Rhapsody:-)

Přidat komentář

TOPlist