X-Men: Apokalypsa (2016) vychází na DVD a Blu-Ray

XMENAPO_2

X-Men: Apocalypse, USA, režie: Bryan Singer, scénář: Simon Kinberg, kamera: Newton Thomas Sigel, hudba: John Ottman, střih: John Ottman, Michael Louis Hill, hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Tye Sheridan, Sophie Turner, Olivia Munn

 

143 minut, barevný, 2.35:1, Red Epic Dragon, DOLBY ATMOS, na DVD a BluRay od 28.9.2016

 

Film:

Ve starověkém Egyptě byl uctíván jako bůh. Apocalypse (Oscar Isaac), první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů, v éře prastarých civilizací získal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Teď se po tisíci letech probudil a je hluboce rozčarovaný ze světa, který kolem sebe nachází. Nikdo jej už neuctívá jako boha. Světu a lidem už nevládnou jen ti nejsilnější. Země je plná konfliktů, násilí a lidé se klaní falešným modlám – srpu a kladivu nebo hákovému kříži.

 

Apokalypse chce proto zničit současnou civilizaci, očistit planetu a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. K naplnění tohoto úkolu potřebuje následovníky, jezdce Apokalypsy. Proto získá na svou stranu čtveřici mutantů včetně z lidstva věčně zklamaného Magneta (Michael Fassbender).

XMENAPO_3

Osud lidstva visí na vlásku a tento pomyslný vlásek tvoří především další mutanti, studenti školy pro nadané žáky vedené profesorem Charlesem Xavierem (James McAvoy).

 

Série X-Men se dostala ke svému šestému pokračování, respektive třetímu dílu prequelu k původní trilogii z let 2000, 2003 a 2006. Nyní se po dílech z let 2011 a 2014 dostala v roce 2016 do fáze, ze které už lze vyčíst, že na ní navazuje epizoda z roku 2000. jako fanoušek série si tedy poněkud nedovedu představit, že na film půjde bez znalosti minimálně epizod z let 2011 a 2014 a pokud půjde, tak si myslím, že toho věru mnoho nepobere. I když i v tomto novém filmu jsou flashbacky k minulým událostem, takže hrubé obrysy nový divák přeci jen dostane.

XMENAPO_4

Bryan Singer se v sérii X-Men začal zjevně realizovat, ostatně jak mi osobně potvrdil John Ottman, to, že netočil epizodu z roku 2006 bylo čistě manažerské rozhodnutí a nové vedení společnosti pak udělalo vše proto, aby se na režisérskou sesli populární franšízy vrátil. Po vynikající epizodě z roku 2014, která dle mého soudu předčí vše od Marvela a zejména u skupinovek Avengers ukazuje, že se dá i velký spektákl natočit dobře, divácky vstřícně a hlavně jeho děj a dialogy dávají nějaký smysl.

 

Natáčení X-Men: Apokalypsy začalo na Hitlerovy narozeniny 20. dubna 2015 v Montrealu v Kanadě, konkrétně v Mel’s Cité du Cinema (běžně označovaném jako Mel’s), což jsou ateliéry o rozloze 27 akrů na Ile de Montréal s výhledem na řeku svatého Vavřince. Na pozemku se nachází sedm ateliérů o rozloze 116 500 čtverečních stop. Filmová produkce zužitkovala každou čtvereční stopu, aby uspokojila své požadavky. Kromě toho tým obsadil řadu reálných lokací po celém městě, včetně několika průmyslových zón, opuštěného divadla, starého nákupního centra a srubu v lese.

H

Kameraman Newton Thomas Sigel (Nadaný žák, Drive) přijal výzvu prozkoumat nové světy s nadšením. Patřil sem například starověký Egypt, moderní Egypt, Polsko, NDR a Spojené státy v roce 1983. Vymezil si každé prostředí v několika ohledech, zejména pokud jde o barvy. Blízký východ měl mít zlatý, do písku zabarvený odstín, atmosféru prodchnutou zlatem, pocitem tepla a sucha.

 

Kostýmní výtvarnice sehnala ze sekáčů 100 000 kostýmů, do kterých v průběhu natáčení oblékali mezi dvěma až třema tisíci komparsisty. Na míru se pak šily kostýmy pro hlavní komiksové postavy, obzvlášť pikantní je, že jeden si nechali vyrobit v jednom sexshopu v Los Angeles, schválně jestli uhádnete který?

Pages: 1 2

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Na začátku druhé hodiny filmu je výborná scéna, kdy tři klíčové postavy vychází z kina a baví se o filmu Impérium vrací úder, že je to bezvadný film. Jedna z postav namítne, že bez jedničky by dvojky nebylo. A druhá postava suše konstatuje: ,, Aspoň se shodneme, že trojky jsou vždycky nejhorší.“ X – Men Apokalypsa je třetí film v nové sérii X-Men. A pronese jí postava, která byla klíčovou ve trojce původní série s Hugh Jackmanem a Patrickem Stewartem a kritici film strhali. Jen podotýkám, že poslední díl předchozí série nedělali Bryan Singer s Johnem Ottmanem, ale připravovali ji pro studio Fox. To je jistě nejen za tento vtípek od dalšího filmu Dark Phoenix vyrazilo a umožnilo jim natočit Bohemian Rhapsody:-)

Přidat komentář

TOPlist