POD POVRCHEM: Babylon Berlin Toma Tykwera

Tom Tykwer právě natáčí jeden z nejdražších evropských seriálů Babylon Berlin a RealFilm.cz přináší jako jediné české médium virtuální prohlídku placu a informace z natáčení.

https___presse.babylon-berlin.com_content_uploads_2016_06_babylonberlinvisual

Tom Tykwer je evropský filmař světového formátu, který má kancelář své produkční společnosti v domovském Berlíně a právě natáčí minimálně v Německu a USA ostře sledovanou televizní monstrprodukci za 50 milionů eur, jejíž ambice jsou skutečně enormní.

 

O projektu jsme se dozvěděli v Berlíně na letošním Berlinale, kde jsme se s Tomem Tykwerem sice přímo nepotkali, ale rozhodně jsme ho viděli. Nešlo si nevšimnout ohromné únavy v jeho tváři, ostatně hned druhý den Variety, The Hollywood Reporter a další velká filmová média informovala o jeho ambiciózním projektu, který uvidí diváci po celé planetě. Další článek o seriálu zde.

 

Natáčení začalo už v letních měsících v ateliérech Babelsberg v Potsdam, tedy cca 30 minut od Berlína. RealFilm.cz získal novinářskou akreditaci pro informování o tomto projektu, leč i přes naši úpěnlivou snahu jsme nebyli na natáčení pozváni s tím, že práce je v plném proudu a nikdo z produkce se nám nemůže věnovat. Na druhou stranu na natáčení nemají přístup žádní novináři. Jenže je samozřejmě rok 2016 a současné technologické možnosti umožňují prohlídku virtuální, kterou s povolením produkce zprostředkovat můžeme, takže se můžete sami podívat na to, kde právě Tom Tykwer natáčí i s jeho úvodem.

 

https://www.babylon-berlin.com/de/

 

klikněte na odkazu na virtualbesuch s Tomem Tykwerem

 

Babylon Berlin bude trvat 16 hodin a vystoupí v něm 250 herců a více než 5000 komparsistů. V hlavních rolích se objeví Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Matthias Brandt, Hannah Herzsprung a v Čechách dobře známý Karl Markovics, tedy Goebbels z Lídy Baarové Filipa Renče.

 

Secesní Berlín postavili filmaři kompletně v ateliéru, ostatně, kde jinde ho točit, když už neexistuje a filmový výtvarník Uli Hanisch dokázal vytvořit opravdu zázrak. Seriál se natáčí za německé protředky, evropské fondy podpořili „pouze“ scenáristickou přípravu a v roce 2017 ho uvede Sky, o rok později bude vysílán na veřejnoprávní ARD.

 

VIZUÁL SERIÁLU

BB_KachelB_768X768

 

BB_KachelD_768X512

Přidat komentář

TOPlist