V.I.P. Výhled

V kinech je solidní nášup pěkných filmů, tak se mrkněme na oblíbený výhled pro lidi, kteří neradi čtou.

 

Příchozí

arrival_2

Děj: Nad planetou Země se objeví dvanáct neznámých vesmírných lodí, ke komunikaci s nimi je vyzvána armádou také lingvistka v podání Amy Adams, která se má s mimozemšťany pokusit navázat kontakt.

 

Verdikt: Nečekaný černý kůň oskarové sezóny ukazuje režiséra Denise Villeneuva jako jednoho z nejtalentovanějších vypravěčů současnosti, vynikající atmosféra, skvělé výkony a opravdu dobře napsaný scénář činí z tohoto filmu kvalitní mainstream, který potěší i zmlsanější diváky.

 

Dlouhometrážní recenze

snowden_2

Snowden

 

Děj: Rozvědčík tajné služby NSA odmítá přístup tajné služby k informacím obyčejných lidí, a proto se odváže k nečekanému kroku – potopí svého zaměstnavatele a napráší všechny prasárny respektovanému deníku The Guardian.

 

Verdikt: Solidní comeback Olivera Stonea, který z pochopitelných důvodů v Americe odmítla hrát většina kinařů. Divácky vstřícný film, natočený zkušeným režisérem jako jeho dvacátý film určitě potěší příznivce špionážních thrillerů i konspiračních teorií, kterých není jistě málo.

 

Dlouhometrážní recenze

the-girl-on-the-train-6

Dívka ve vlaku

 

Děj: Velmi věrná adaptace špičkového thrilleru Dívka ve vlaku se zajímavou hrdinkou, která nasává více, než je zdrávo, která se zjevně stala svědkem vraždy, nebo jí snad zabila sama nebo se snad jenom vykalila v baru?

 

Verdikt: I přes přemístění děje z Londýna do New Yorku film splňuje všechna kritéria, která jsem jako čtenář od jeho filmové adaptace očekával. Režisér Tate Taylor natočil působivý thriller a Emily Blunt podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry, který dost možná promluví i do Oskarových nominací.

Dlouhometrážní recenze

anthropoid_3

Anthropoid

 

Děj: Filmová rekonstrukce operace Anthropoid, tedy plánování, uskutečnění i epilog atentátu na říšského protektora Heydricha.

 

Verdikt: Solidní koprodukční snímek, který velmi věrně zachycuje příběh, který sice všichni dobře známe, ale zároveň přináší řadu novách a nečekaných souvislostí. Zároveň film velmi dobře funguje i jako thriller a ne jen lekce z dějepisu.

Dlouhometrážní recenze

american_honey_2

American Honey

 

Děj: Čerstvě zletilá mládež kříží dodávkou Ameriku, aby prodávala lidem předplatné časopisy, které vlastně nepotřebují a mezi tím vzniká velmi silný vztah mezi mladou dívkou a vedoucím prodeje.

 

Verdikt: Překvapivý nezávislý festivalový hit vrátil na hereckou mapu herce Shia La Beoufa a zároveň ukázal na přehlíženou sociální situaci mladých lidí v Americe.

 

Dlouhometrážní recenze

Dont-Breathe3

Smrt ve tmě

 

Děj: Skupinka mladých zlodějíčů s různými motivacemi jdou vyloupit dům slepce – válečného veterána, a to sakra neměli dělat.

 

Verdikt: Zřejmě jeden z nejlepších atmosférických horrorů poslední doby Fede Alvareze a Sama Raimiho ukazuje, že když se sejdou lidi, co rozumí žánru nepotřebují žádný remake, aby vykřesali originální horror, k jehož sledování jsou třeba pleny.

 

Dlouhometrážní recenze

J

Jack Reacher: Nevracej se

 

Děj: Další pokračování emeritního vojáka Jacka Reachera, který má tentokrát očistit pověst své nadřízené a nějak se vypořádat s faktem, že má zřejmě dospívající dceru.

 

Verdikt: Solidní hollywoodský áčkový film Paramountu se spolehlivým Tomem Cruise a krásnou Cobie Smoulders funguje celkem spolehlivě až na tradičně nesmyslné finále.

 

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist