Inkarnace (2016)

Incarnate, USA, režie: Brad Peyton, scénář: Ronnie Christensen, hudba: Andrew Lockington, kamera: Dana Gonzales, střih: Jonathan Chibnail, Todd E. Miller, hrají: Aaron Eckhart, Carice van Houten, Catalina Sandino Moreno, David Mazouz, Keir O´Donnel, Matt Nable

91 minut, barevný

Film:

Dr. Ember má jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče“. A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů.

I

A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil.

Relativně mladý režisér Brad Peyton, kterému se podařilo hned dvakrát po sobě zasáhnout pokladny diváckými hity s Dwaynem Johnsonem alias Rockem změnil žánr a na světě se tak ocitla žánrová jednohubka Inkarnace za 5 milionů dolarů.

I

Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) za zvláštních okolností zabije člověka a krom toho mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jeho matka (Carice van Houten – Valkýra, Hra o trůny, Černá kniha) je z celé situace zoufalá a proto se obrátí na odborníky včetně duchovní pomoci. Půvabná slečna z Vatikánu (určitě se takovými roštěnkami Vatikán jenom hemží) požádá o pomoc Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart – Děkujeme, že kouříte, Temný rytíř) a jeho tým.

 

Základní změnou v žánru vymítacích filmů je to, že v tomto filmu není kněz – exorcista a postava Setha Embera se výrazně vymyká žánrovým schématům. Ember je také hnán poněkud jinými pohnutkami, než je běžná pomoc bližnímu. To ovšem neznamená, že by to nevypadalo, že scénář nespíchl třináctiletý synek nějakého bohatého investora. Film bere přes kopírák slavné scény z hororů a přidává k nim omáčku navíc, která ovšem není zdaleka tak výživná.

I

Režisér Brad Peyton má za sebou veleúspěšný katastrofický film San Andreas nebo dobrodružnou fantasy Cesta na tajuplný ostrov 2, což jsou mimochodem žánrově hodně odlišné snímky, které ale dopadly v rámci žánru obstojně a nyní má za sebou i první horrorový pokus. Film jistil zkušený matador Jason Blum, takže je to slušná jednohubka, která starší diváky možná i trochu naštve a pubescenty chvílemi vyděsí k smrti.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist