Jason Bourne (2016)

Jason Bourne to na motorce vždycky uměl

Jason Bourne to na motorce vždycky uměl

Podstatný prostor dostane také čerstvá držitelka Oskara Alicia Vikander (Ex machina, Dánská dívka, Dokonalý šéf,Krycí jméno U.N.C.L.E.), jejíž analytička je skutečně budoucnost operativců, alespoň dle svých slov. Alicia si režiséra získala přiznáním, že když se snažila dostat do hereckého průmyslu žila v Londýně v místech, kde se točil nový díl a svůj skromný byteček sdílela ještě s dvěma holkami a jelikož byly věčně bez peněz, místo chození po barech sjížděly sérii Bourna. Greengrass byl z jejího přiznání nadšený a roli jí svěřil.

Greengrass si vždycky potrpěl na Berlín, ostatně právě tam získal medvěda za svůj majstrštyk Krvavá neděle, díky kterému se dostal do filmového průmyslu a městu to pravidelně vrací právě ve své špionské sérii. A jestliže do série už dostal Daniela Brühla, tak teď dává příležitost vycházející německé hvězdě Vinzenzi Kieferovi v roli, která nápadně a zcela záměrně připomíná Juliana Assange. Kiefer i na malém prostoru ovšem dokáže zaujmout.

jbourne

Akční sekvence jsou spektakulární. To co se Greengrassovi podařilo natočit v Aténách je vrchol současné filmařiny a i ostatní sekvence nepostrádají švih a napětí, z nichž pochopitelně závěrečné finále patří do hodně überealistického soudku, na druhou stranu honička v ulicích v Las Vegas mě i tak hodně bavila.

Kaskadérskou akci připravoval opět veterán branže Simon Crane, který hercům nedal nic zadarmo a maximálně je zapojoval do akce. Na druhou stranu si nelze nevšimnout, že pěstní souboje jsou výrazně více střihové, než poslední nadupaný díl. Inu, holt nikdo nemládne a Matt Damon už také není jura, neb letos je mu už 45, byť fyzičku má samozřejmě stále skvostnou.

kinopoisk.ru

Greengrass také výrazně prodloužil délku záběrů a doufám, že nejsem sám, koho toto rozhodnutí potěšilo. Akční sekvence se natáčely na 15 – 16 kamer na skutečně velkých setech. Kamery se umisťovaly často přímo na auta nez přítomnosti operátora, aby se minimalizovala možná zranění. Je tedy tvůrcům připsat k dobru, že natáčení bylo bezpečné a technikům se nic nestalo, což je třeba prokletí Bondovek. Jen tak pro zajímavost Bournovu sérii točí v podstatě stále stejný štáb, který čítá 300 hlavních spolupracovníků.

Tenhle film není nic jiného, než zábava na sobotní večer, který ocení parta kámošů, stejně jako rande s drahou polovičkou. Tato série neměla nikdy větší ambice. Pochopitelně, že hledat v tomto filmu jakoukoli spojit se současností je hloupost, ostatně k ožehavým tématům se Greengrass věnuje jinou linií tvorby, než sérií o Bournovi. Zase musím říct, že už se nemůžu dočkat až si vedle všech ostatních krabiček s Bourny přidám další. RealFilm směle doporučuje tento film ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist