Pařba o Vánocích (2016)

parba_o_vanocich

Office Christmas Party, režie: Josh Gordon, Will Speck, produkce: Guymon Casady, Daniel Rappaport, Scott Tuber, scénář: Justin Malen, Laura Solon a Dan Mazer podle námětu Jona Lucase, Scotta Moorea a Timothyho Dowlinga, kamera: Jeff Cutter, hudba: Theodore Shapiro, střih: Jeff Groth, Evan Henke, hrají: Jason Bateman, Olivia Munn, T. J. Miller, Jennifer Anniston, Kate McKinnon,  Courtney B. Vance, Jillian Bell, Rob Rorddry, Vanessa Bayer, Randall Park

 

105 minut, 2.35:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

Bylo nebylo. Ve slavném varietním pořadu Saturday Night Live jednoho krásného večera běžela scénka Office Christmas Party. Voilá. Tři scenáristi jí zkoukli a udělali z ní celovečerní film. Tak tedy, jak nafouknout čtyřminutový skeč do hodiny a třičtvrtě?

 

Josh Parker (Jason Bateman – Lítám v tom, Juno, Šéfové na zabití, Dárek) se právě úspěšně rozvedl, je úplně švorc a vrací se do firmy, kde dělá jednoho z ředitelů. Společnost je IT zaměření a má něco společného se servery. Každopádně představenstvo by do konce rádo vidělo navýšení zisku v posledním kvartálu o 12 %, jinak propustí 40% zaměstnanců a nikdo nedostane vánoční prémie. Jenže firma vedená Clayem Vanstonem (TJ.Miller) navýšila zisk jen o 6,5 %, takže jeho sestra a t. č. zároveň nadřízená Carol (Jennifer Aniston – Šéfové na zabití, Millerovi na tripu) mu řekne, že je patlal a celou pobočku zruší. Josh ovšem nechce hned házet flintu do žita. Ve městě mají totiž schůzku s Walterem Davisem (Courtney B. Vance) a pokud ho přesvědčí, dostanou kšeft za 14 milionů dolarů, ve firmě můžou zůstat všichni zaměstnanci a zavřou ústa dračici Carol. Ta se jen pousměje, protože ví, že je to blbost.

parba_o_vanocich_2

Naštěstí je tady ještě krásná IT programátorka (Olivia Munn), která má dost zajímavých nápadů a pošukoidní Clay, který Waltera prokouknou. Rozhodnou s emu uspořádat pořádnou party v jejich firmě, na kterou nikdo z nich nezapomene. A bude to jízda.

 

Party filmy mají v Hollywoodu dlouhou tradici, začínal v nich kariéru Tom Hanks, dnes respektovaný Bradley Cooper se taky proslavil v party filmech a i takový dvěma Oskary ověnčený Sean Penn by taky mohl vyprávět.

parba_o_vanocich_3

Pařba o Vánocích je sice vánoční film, tak trochu, ale naštěstí není z rodu rodinných snímků, kde se něco stane potom, co si hrdina koupí něco v čínské restauraci a přečte si štístko a ozve se taková sladká hudba. I když tady se vlastně Clay v klíčové scéně modlí. A to zhruba tímto způsobem: ,,Bože nikdy jsem Tě o nic nežádal. Ostatně neměl jsem proč. Jsem bílý. Mám prachy. Jsem heteráč. Až na ten jeden úlet. Ale to bylo ve Vegas a to se nepočítá.“

 

Tvůrci obsadili do filmu i dvě komičky ze Saturday Night Live, a to Vanessu Buyer jako svobodnou mámu, která má kliku na pěkné zmetky a úchyly a aktuálně největší star z celého ansámblu Kate McKinnon v roli svérázné HR.

parba_o_vanocich_4

Hlavní role ovšem jistí zkušení harcovníci Jason Bateman a Jennifer Aniston, kteří se na plátně sešli již popáté a ve vedlejších rolích je spousta herců komických rolí z úspěšných komedií a seriálů posledních let. Pro mě je velkým objevem nádherná míšenka Olivia Munn, kterou jsme letos viděli v posledních X-Men, od které se do budoucna budeme mít určitě na co těšit.

 

Pařba o Vánocích je nenáročná komedie, od které se tento premiérový víkend v Hollywoodu očekávají velké věci. Po dlouhé době je to také komedie, která není plná vulgarismů, ostatně nestojí za ní Seth Rogen s Evanem Goldbergem a pod vší tou hrubozrnnou komikou je i dost pozitivního srdce, které se mísí s pěkně ostrým cynismem a sarkasmem. Přiznám se, že jsem se nemusel v kině dívat na hodinky a docela dost často jsem se zasmál. Výborný vtip je třeba ten s Ježíšem, když vstupuje Jason Bateman do výtahu.,,Jedete na party?“ ,,Jasně, mám přeci narozeniny.“ ,,Jsem rád, že to berete tak vážně.“

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist