Je film Deadpool dno hollywoodského mainstreamu?

Když se objevil první trailer na comicsový film Deadpool, který provázely nadšené výkřiky pubertálních uživatelů filmových databází, považoval jsem to za pomyslnou bouři ve sklenici vody. Čas však ukázal, že situace je mnohem tragičtější.

vosi_hnizdo

Ceny udílené Americkou asociací filmových producentů jsou považovány za bernou minci pro vyhlašování kategorie nejlepší film na Oskarech a jestliže se v nominacích neobjevila řada zdařilých filmů, mezi nejlepšími tituly roku bylo vybráno něco, co se jmenuje Deadpool.

 

My jsme recenzi na film Deadpool na RealFilm.cz záměrně nedávali, a to kvůli tomu, že píšeme jen o dobrých filmech. Jak ale samozřejmě víte, píšeme kromě festivalových titulů, také o kvalitnějších filmech z hlavního proudu. Do této škatulky, ale Deadpool patřit nemůže. Je totiž velmi slabý, a to ve všech směrech.

 

Můj názor na tento film zní takto: Jsou filmy dobré, špatné a pak je tu Deadpool, něco úplně nejhoršího, co jsem kdy v kině dosud viděl. Po dvaceti minutách jsem z kina odešel opravdu naštvaný. Dementní dialogy, hlavní hrdina totální nesympatické hovado a humor jak z pomocné školy.

hacksaw_ridge_1

Můj názor není osamocený, lidé v mém okolí ho se mnou sdílejí a dokonce znám lidi, kteří by si nejraději nechali vrátit vstupné do kina. Ponechme stranou komerční úspěšnost filmu, spíš se zaměřme, jak film oslavovali čeští kritici, kteří zpravidla nenechají na ničem nit suchou a podle grafu na kinobox.cz film drží napříč českými kritikami dost neskutečných 79%! Aleš Borovan filmu na borovan.cz dal 90%, Tomáš Kordík na fdb.cz 90%, hodnocení trochu srazila Mirka Spáčilová na idnes.cz obligátními 65% atp. Jen pro zajímavost RealFilm.cz vyhodnotil jako nejlepší film loňského roku snímek Hacksaw Ridge a ti samí recenzenti filmu dali známku 81%, tedy prakticky srovnatelné hodnocení. Znamená to tedy, že jsou oba filmy srovnatelně dobré?

Samozřejmě, že neznamená, spíš to potvrzuje filozofii našeho portálu, že procentuální hodnocení filmů je hloupost. Pokud se totiž začnete do TEXTU recenzí, zjistíte, že v prvním případě recenzenti přidávali body za troufalost, že si někdo dovolil v rámci značky rodinné zábavy natočit tak podvratné dílko. Je to ale důvod proč filmu zvyšovat hodnocení? Je nutné vychvalovat nesmyslný film plný vulgarismů a perverzností? Přiznám se, že by mi ten film vadil, i kdyby to byl laciný nezávislý snímek, ale jako hlavní proud tento druh snímků odmítám a chápu vedení studia FOX, které pokračování natáčení tohoto druhu filmů jednoznačně odmítlo.

 

PS: Mimochodem plánovaná dvojka už přišla o režiséra a točit ji bude kaskadér zodpovědný za Johna Wicka.

Přidat komentář

TOPlist