Evropská filmová soutěž o cestu na festival v Cannes

Víte, který evropský film získal v roce 2012 dva Oscary? Jakého malého medvídka vidělo mimo zemi jeho vzniku více než 6 milionů Evropanů? Vyzkoušet své vědomosti a ujasnit si je můžete v zábavném filmovém kvízu #euFilmContest.

Sestava 1

Program Kreativní Evropa MEDIA v lednu 2017 spustil celoevropskou soutěž #euFilmContest pro všechny milovníky evropských filmů, seriálů a her. Jejích 10 nejúspěšnějších účastníků má možnost vyhrát cestu na 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes v květnu 2017.

Soutěž #euFilmContest potrvá až do 17. března 2017 a účastníci v ní mají odpovědět na 25 otázek týkajících se filmů nebo jiných audiovizuálních děl podpořených programem Kreativní Evropa – MEDIA. Za každou správnou odpověď obdrží jeden bod, bod navíc pak mohou získat také za sledování facebookové nebo twitterové stránky programu.

Paddington

Zúčastnit se mohou soutěžící starší 18 let (v době uzávěrky) mající trvalý pobyt v zemích EU a dalších zemích účastnících se programu Kreativní Evropa MEDIA. Soutěž není určena pro profesionály z filmového průmyslu, s výjimkou studentů filmových škol, vyloučeni ze soutěže jsou také zaměstnanci institucí EU. Cenou pro 10 soutěžících s nejvyšším počtem bodů je cesta na mezinárodní filmový festival v Cannes ve dnech 23. – 24. května 2017 zahrnující letenku, ubytování na jednu noc, návštěvu projekce filmu ze sekce Quinzaine des réalisateurs a festivalovou akreditaci.

Kreativní Evropa – MEDIA je program Evropské unie na podporu evropského audiovizuálního průmyslu, existující od roku 1991. Každý rok podpoří kolem 2 000 projektů, včetně filmů, TV seriálů, videoher, vzdělávacích programů, kin a mnoha dalších.

Hodně štěstí, přátelé!

Přidat komentář

TOPlist