Neowestern Hell or High Water bojuje o Oscary

Nepříliš úspěšný herec a dnes jeden z nejvíce oceňovaných scenáristů Taylor Sheridan, který napsal Sicario patří k favoritům letošního udílení Oskarů se scénářem k neowesternu Hell or High Water.

hellorhighwater_1

Rozvedený otec Toby Howard (Chris Pine) a jeho bratr (Ben Foster), zároveň bývalý trestanec, se rozhodnou zoufalou cestou řešit záchranu rodinné farmy po mámě v Západním Texasu – vyloupením banky. Jenže po stopách se jim vydává dost nekompromisní Texas Ranger Marcus (Jeff Bridges) se svým parťákem indiánského původu.

 

Možná se ptáte proč je tento film označován za neowestern? Označení vychází už ze samotné podstaty příběhu. Jesse James byl po občanské válce vyvrhel na poražené straně, byl svědkem mnoha násilí a po traumatickém zranění, které by normální smrtelník vůbec nepřežil se rozhodl, že bude živit rodinu po svém – vylupováním bank a pomstě vojákům Unie.

hellorhighwater_2

Hell or High Water vychází z příběhů, které jsou americké veřejnosti dobře známy a jsou nekonvenčně zasazeny do současnosti. Scenárista Taylor Sheridan, který napsal třeba ceněné drama Sicario, se rozhodl napsat velký americký příběh a diváci to moc dobře poznali. Film šel bez velké propagace do kin loni v létě a již po pár dnech si snímek začala objednávat řada amerických kin. Do konce roku se tak jen v amerických kinech investorům dvojnásobně vrátily náklady a svou další pouť začal po ohlášení nominací na Oskara, kde je kromě scenáristy nominovaný rovněž legendární herec Jeff Bridges (Malý princ, Opravdová kuráž, Iron Man, Muži, co zírají na kozy, Big Lebowski) za herecký výkonve vedlejší roli a i na sošku nejvyšší za nejlepší film. Film se rovněž s velkým úspěchem hrál ve Francii a Velké Británii a nyní se těší velké pozornosti na Amazonu.

hellorhighwater_3

Ve filmu se dále objeví dvojice Ben Foster (Na život a na smrt, Kontraband, 3:10 vlak do Yumy, 30 dní dlouhá noc) a Chris Pine ((Star Trek: Do temnoty, Tohle je válka!, Nezastavitelný) a celý snímek režíroval dosud nepříliš známý David Mackenzie (The Perfect Sense). O premiéře v českých kinech nebylo dosud rozhodnuto, ale již příští neděli uvidíme, jak se filmu povede ve vyhlašování zlatých rytířů, tak určitě potom.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist