Oskar 2017 živě na Realfilmu!

oscar-2015

2.35 – Dobré ráno, milí čtenáři. Tradice je třeba dodržovat, takže zahajujeme přímý přenos. Co nás dnes čeká? Nejprve mrkněte sem na přehled nominací. Moderátorem večera je Jimmy Kimmel, který zvolil téma svého monologu sjednocení v narážce na rozdělenou Ameriku volbami. Prvním terčem vtipu je Mel Gibson a jeho účast ve scientologii, ale samozřejmě i Matt Damon a jeho copánek ve Velké čínské zdi. Jimmy Kimmel říká, že takový otřesný copánek způsobil producentům ztrátu nejméně 80 milionů dolarů oproti předpokládaným tržbám.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

2.43 – Jimmy Kimmel boduje. Narážka na trapas prezidenta Trumpa, který řekl o Meryl Streep, že je špatná herečka vzbuzuje velký aplaus. Meryl Streep má standing ovation a dvacátou nominaci v kariéře.

2.46 – Letošní Oskary mají dynamiku a spád, oproti loňsku je vidět výrazný posun a menší bezradnost. Alicia Vikander předává cenu za mužský herecký výkon ve vedlejší roli. A oskara získal podle očekávání Mahershala Ali za Moonlight!

2.57 – Dalšími předávajícími jsou komička Kate McKinnon a sympaťák Jason Bateman. Předávají hned dva Oskary. Prvním jsou masky. Vítězem jsou maskéři za film Sebevražedný oddíl.

3.00 – A vzápětí nejlepší kostýmy. Oskara získává film Fantastická zvířata. Tak to je velké překvapení, ale budiž. každopádně zkušená harcovnice Collen Atwood je v branži takových let a těší se velké vážnosti. Je to mimochodem už její čtvrtý Oskar!

3.06 – Reklamy jsou všudypřítomné. Po 40 minutách přenosu máme za sebou už třetí reklamní blok!

_

3.10 – Oskara za nejlepší celovečerní dokument předávají herečky z výborně přijatého snímku Skrytá čísla . Na pódium doráží i přeživší matematička zobrazená ve filmu. Vítězem je hodně diskutované téma kontroverzního sportovce O.J.: Made in America od tvůrců Ezra Edelman a Caroline Waterlow.

3.18 – Na pódium přichází nejlépe placený herec světa současnosti a bývalý wrestler The Rock. Moderátor večera Jimmy Kimmel říká, že to o nás hodně vypovídá. Bude se zpívat. V přenosu už je to třetí nominovaná píseň v důmyslných jevištních aranžmá.

3.20 – Akademie pokrývá udílení cen také na instagramu, kde postuje fotografie a videa ze zákulisí, takže nahlédneme do šaten, kde pózuje Sting, na koberec, kde mává divákům Justin Timberlake z červeného koberce a vůbec dopadá hvězdný prach. Sociální sítě prostě fungují! Hashtag je samozřejmě Oscars!

3.25 -Ceny předávají Chris Evans a krásná Sofia Boutella. Udílí se Oskar za sound editing – cenu získává snímek Příchozí a kanadský zvukař z Quebecu Sylvain Bellemare!

3.33 – Oskar za nejlepší zvukový mix putuje k filmařům Hacksaw Ridge ! A máme tu pěkný okamžik. Jeden ze zvukařů z vítězné čtyřky Kevin O’Connell, Andy Wright, Robert Mackenzie, Peter Grace se vyznává, že před 39 lety mu jeho matka říkala poté, co mu získala práci ve zvukovém studiu, že jí může poděkovat za odměnu z jeviště na Oskarech. A je to tady!

3.36 – Kanadský komik Vince Vaughn připomíná udílení Governor Awards, které Akademie udílela v létě za celoživotní dílo v kinematografii. Laureáty jsou střihačka Anne V. Coates, casting director Lynn Stalmaster, Frederick Wiseman a Jackie Chan.

3.40 – Cenu za ženský herecký výkon ve vedlejší roli předává v černém kloboučku Mark Ryllance. Oskara získává favorizovaná Viola Davis za drama Fences! Její děkovná řeč je velmi emotivní a věnovaná vypravěčům příběhů a oslavě života. Rozhodně silný moment dnešních Oskarů.

3.55 – V dalším vstupu slavní herci vzpomínají na své idoly. Charlize Theron se vyznává ke své lásce k Shirley MacLaine v klasickém snímku Byt. Předávají Oskara za nejlepší neanglicky mluvený film. Vítězem je film The Salesman. A je to pěkná kontroverze. Cenu získává íránský režisér Asghar Farghádí, který ceny bojkotuje kvůli zákazu vstupu občanů několika zemí prezidentem Trumpem. Je to jeho druhý Oskar po ceněném Rozchod Nadera a Simin. Tak na tomhle si novináři opravdu smlsnou.

4.07 – Na řadu přichází animované filmy. Nejprve se vyhlašuje kategorie krátkometrážní animovaný film. Oskara získává Piper – Alan Barillaro, Marc Sondheimer.

4:10 – A celovečerní animovaný film vyhrává Zootopia – Byron Howard, Rich Moore, Clark Spencer! Tvůrci film dělali 6 let a drží řadu rekordů.

4.13 – Hoho, Dakota Johnson a Jamie Dorman předávají Oskara za výpravu. Vítězem je La La Land! Manželé Wascovi přebírají cenu.

4.16Jimmy Kimmel naplánoval překvapení pro nic netušící turisty. Ti se domnívají, že jedou na výstavu filmových kostýmů, místo toho se ocitají na oskarové noci. Tak to je hodně vtipná vsuvka, nic netušící lidé se setkávají s celebritami z barevných časopisů. Velmi originální a typicky kimmelovské, jak známe z jeho show.

4.29 – Předává se ocenění filmům s efekty. Nejprve tedy kategorie vizuální efekty. Vítězem je Disneyho snímek Kniha džunglí.

4.33 – Oskara za nejlepší střih předávají Seth Rogen a Michael J. Fox, který se kvůli vážné nemoci na veřejnosti moc neobjevuje. Oskara dostává válečný snímek Hacksaw Ridge  novozélandský střihač John Gilbert. Ten říká že doufá, že Mel Gibson neřekl ještě své poslední slovo.

4.40 – Musím subjektivně říct, že tahle show je za posledních let skutečně nejlepší, vtipná a v tom nejlepším slova smyslu lidová. A takoví podle mě mají Oskaři být. oskara za nejlepší krátkometrážní dokument White Helmets.

4.46 – A pro nás je zásadní následující kategorie – krátkometrážní hrané filmy, které pro vás ve spolupráci s iShorts promítneme na velkém plátně v rámci projekce Říčanského filmaŘení 16. 6. tohoto roku. Vítězem je maďarský film Sing! Jinak krátkometrážní oskarové nominanty sledujte na projekcích iShorts v pražském Bio Oko i na jiných místech.

4.53 – Americká akademie ocenila také úspěchy filmových vědců, no vědců. Spíš autorů filmových zlepšováků. Ti dostávají ocenění na speciálním galavečeru mimo toto hlavní udílení.

4.57Javier Bardem uděluje s Meryl Streep cenu za nejlepší kameru. Tak to je krásné překvapení. Oskara získává jednačtyřicetiletý švédský kameraman Linus Sandgren za La La Land!

lalaland_4

5:03 – Na scénu přichází Emma Stone a Ryan Gosling, kteří uvádí spojené číslo s písní z muzikálu La La Land. Obě písně zazpívá John Legend. Nádhera, co říkáte?

5.11Matt Damon právě podráží nohy Jimmymu Kimmelovi a vrací mu tak vtípek z úvodu.

5.13Samuel L. Jackson předává cenu za nejlepší hudbu. A překvapení se nekoná. Justin Hurwitz naprosto zaslouženě vyhrává.

5.16 – Rád bych se podělil o malý žertík na adresu českých novinářů. Včera jsem četl na Forbesu velmi špatně přeložený článek o nominovaných filmech. Tuším, že to bylo tam, že studio Lions Gate je Indické, což je humorný omyl. Studio Lions Gate distribuuje nezávislý obsah, tzv. Indie films a je z Kanady.

5. 18City of Stars z filmu La la Land dostává Oskara za nejlepší píseň.

5.20 – Akademie uvádí sekci In Memoriam, tedy připomínku všech zesnulých filmařů tohoto roku. Smutné je, že právě dnes zemřel americký herec Bill Paxton. Je to smutné – polský titán Andrzej Wajda, bouřlivák Michael Cimino, autor kultovního Exorcisty William Peter Blatty, tvůrce Pretty Woman Garry Marshall etc. R.I.P.

5.29 – Cenu předává Ben Affleck a Matt Damon. Jimmy Kimmel pokračuje v tradici vtípků na Matta Damona, když promluví diriguje orchestr tak, aby ho přehlušil. Předává se cena za nejlepší scénář Kenneth LonerganMísto u moře. Film produkoval Matt Damon, mimochodem.

5.32 – Amy Adams jde předávat cenu za nejlepší adaptovaný scénář. Oskara dostává Barry Jenkins a Tarell Alvin McCraney za Moonlight.

5.36 – Před námi už je snad jeden z posledních reklamních bloků a hlavní Oskary.

5.39 – Čecháčkovský rasismus v diskusi na idnes.cz opravdu nezklame. Jeden ze zoufalců tam dnešní večer popisuje slovy neo-marxismus, to je vážně síla a důkaz toho, na co lidé myslí v půl šesté ráno!

5.41Halle Berry jde udělit cenu za nejlepší režii. A je to tady. Oskara získává zlaté dítě Damien Chazelle. Gratulace! Ve dvaatřiceti letech získává tento zázračný mladý muž cenu za vynikající filmařskou vizi.

5.47Brie Larson už za pár týdnů zazáří v novém King Kongovi a nyní jde předat Oskara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Oskara dostává Casey Affleck, který proměňuje svou již druhou nominaci za depresivní drama Místo u moře. Pokud vás to zajímá, je to poprvé v historii co Oskary vyhrálo sourozenecké duo. Brácha Ben už má na polici 3 Oskary, Casey si přidá jednoho rytíře.

la_la_land_3

5.54 – Oskara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli jde předat božský Leonardo Di Caprio. Oskara dostává Emma Stone, tak to je nádhera. Konkurence byla obrovská a třeba Natalie Portman byla jako Jackie naprosto fantastická.

moonlight_2

6.04 – Po padesáti letech od premiéry na plátno přichází dvojka Bonnnia a Clyde tedy Faye Dunaway a Warren Beatty. A je to tady Oskara za nejlepší film získává La La Land! Tak to je trapas. Cenu dostává Moonlight, protože Warren Beatty přečetl špatnou obálku. Vítězem je tedy MOONLIGHT! Tak dnešní večer se zapíše do historie.

6:16 – Tak to máme za sebou. Jeden z nejlepších přenosů je za námi, který tedy hatí hodně bizarní závěr, ale tak to je.

6:17 – Milí čtenáři přejeme vám úspěšný vstup do nového týdne a nenechte si ujít nominované filmy, letošní kvalita byla solidní. Mějte se moc hezky a odpoledne se těšte na tradiční upoutávky.

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

 

 

Přidat komentář

TOPlist