Vikander a Waltz budou mít Tulipánovou horečku

Nedávná finanční krize nebyla samozřejmě ani první a jistě ani poslední a své mnohačetné analogie má v historii. Jedna z prvních evropských splasklých bublin ve finančním systému byla ta se sazenicemi tulipánů.

tulip_fever_1

Tulipánovou horečku osvětloval v druhém pokračování Wall Street: Peníze nikdy nespí Gordon Gekko v podání Michaela Douglase a svůj román tomuto fenoménu zasvětila i britská autorka Deborah Moggach. Knihu jsem četl, protože se zajímám o evropské dějiny kolem roku 1600 a přiznám se, že mě zaujal i název. A o čem kniha a nyní film pojednávají?

Malíř Jan Van Loos (Dane DeHaan) se zamiluje do vdané mladé ženy Sophie (Alicia Vikander), kterou má z přání jejího o dost staršího manžela (Christoph Waltz) portrétovat. Sophie jeho kouzlu podlehne a společně si začnou plánovat budoucnost, na jejíž realizaci si chtějí vydělat spekulacemi s tulipánovými cibulkami.

tulip_fever_2

Kniha je plná nečekaných zvratů, má celou řadu velice napínavých a kouzelných momentů a směřuje k hodně překvapivému závěru, u kterého si nejsem úplně jist, že se ho filmaři budou držet. Respektive je dost možné, že se ho drží, protože testovacímu publiku se konec filmu vůbec nelíbil a film je už nějakou dobu hotov a zatím se otálelo s jeho uvedením a podezírám z toho právě naprosto nehollywoodský konec.

K uvedení filmu jistě přispělo, že se krásná Alicia Vikander ( Ex Machina, Dánská dívka, Dokonalý šéf, Krycí jméno U.N.C.L.E.) stala za ty tři roky od natočení oskarovou hvězdou, která má za sebou hit Jason Bourne a podepsaný kontrakt na Laru Croft. Film uvede Harvey Weinstein.

tulip_fever_3

Film režíroval britský režisér Justin Chadwick, autor Mandely šířený zejména streamovací službou Amazon s Idrisem Elbou nebo kostýmního dramatu Králova přízeň. Ve filmu se dále objeví Cara Delevigne, Tom Hollander nebo Zach Galifianakis. Do českých a slovenských kin film uvede příští měsíc Forum Film.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Aktualizováno 28.7.2017: Film bude uváděn od 31.7.2017.

Přidat komentář

TOPlist