Emir Kusturica uvede nový film Na mléčné dráze na Febiofestu

Předpremiéru vášnivého milostného příběhu Na mléčné dráze s Monicou Bellucci v hlavní roli představí 29. března na Febiofestu osobně srbský režisér Emir Kusturica (Černá kočka, bílý kocour).

na_mlecne_draze

Legenda evropské kinematografie a dle svých slov nejslavnější absolvent pražské FAMU se poprvé v kariéře obsadil také do hlavní role. Snímek uvede do českých kin 11. května distribuční společnost Film Europe, která tak pokračuje v dobré tradici přivážení a zejména komunikaci zajímavých evropských filmařů s českým publikem.

 

 

“Vytvořil jsem moderní pohádku o objevování krásy lidských světů. Je to velmi jednoduchý příběh, jehož natáčení bylo fyzicky těžší a náročnější při filmování exteriérů, než by se mohlo zdát. Hledali jsme totiž takovou krajinu, která by umocnila vnitřní svět hlavních postav – muže a ženy, kteří se do sebe zamilují a jsou ochotni obětovat se přírodě,” říká o filmu Emir Kusturica. Ten si ve filmu zahrál muže, který uprostřed války rozváží na oslu mléko a zamiluje se přitom do krásné Italky s problematickou minulostí v podání hvězdy italského filmu Monicy Bellucci (Spectre, Malena, Dracula, Zvrácený).

 

Kusturica vzkřísil svou typickou komediální expresivitu, důraz na výrazné výtvarně řešené scény a živelnou hudební složku. Natočil emotivní romanci, která připomíná, proč v devadesátých letech patřil k největším hvězdám evropského filmu a proč patří do exkluzivního klubu režisérů se dvěma Zlatými palmami z Cannes. Balkánská lovestory Na mléčné dráze otevírá dveře k nostalgii po předminulé dekádě a okouzluje archetypálním příběhem o lásce v době, která jí nepřeje. Film byl vybrán do oficiální soutěže nedávného Bienále a ve štábu se objevilo hned několik českých filmařů, zejména pak renomovaný kameraman Martin Šec.

 http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Na mléčné dráze

Srbsko, Mexiko, USA , režie: Emir Kusturica, scénář: Dunja Kusturica, Emir Kusturica, kamera: Martin Šec, Goran Volarevic, Hudba: Stibor Kusturica, hrají: Monica Belluci, Emir Kusturica, Sergej Trifunović, Zoran Cvijanovic, Sloboda Micalovic, Predrag Manojlović, Maria Darkina, Bajram Severdžan

Srbsko, Mexiko, USA

Stopáž: 125 min.

Přidat komentář

TOPlist