Slavný filmový scenárista Ota Hofman má konečně svůj oficiální facebook

Před pár dny vznikla facebooková stránka Oty Hofmana, legendárního scenáristy, dramaturga dětských filmů FSV Barrandov a celosvětově uznávaného spisovatele.

titulka_realfilm_ota

Pokud se podíváme do historie české kinematografie tvoří Hofman nepřehlédnutelnou a naprosto zásadní kapitolu české, potažmo evropské filmové a televizní historie a vzhledem k tomu, že příští rok by oslavil nedožité 90. narozeniny jistě nebude od věci si pár věcí připomenout a do budoucna připomínat.

 

Uteklo již několik měsíců od festivalu dětského filmu v Ostrově, který nese jeho jméno a jenž jsme jako RealFilm.cz navštívili (report z roku 2016 zde). Jsme také mediálním partnerem aktuálně již dopsané monografie Ota Hofman: Poutník světem fantazie, která vyjde příští rok na jaře.

 

Ota Hofman stál u zrodu těch nejzajímavějších dětských filmů a pohádek, které jsou známé nejen u nás, ale zejména ve světě. Ostatně tvůrčí skupina Oty Hofmana vytvářela 85% veškerých devizových příjmů Barrandova. Karel Kachyňa o Otu Hofmanovi řekl:,, Ottu jsem měl velmi rád, byl to opravdový kumštýř, kamarád a dobrý člověk. Často na něho vzpomínám, zejména také jako na autora scénářů, které jsem měl čest realizovat. Byly to především tři filmy: Vlak do stanice Nebe, Malá mořská víla a Poslední motýl. Všechny tři tituly mají velký význam i pro moji celoživotní tvorbu.“

Juraj Herz

Ota Hofman jako scenárista je podepsán pod filmy jako Panna a netvor, Třetí princ, seriál Pan Tau, Návštěvníci nebo Lucie postrach ulice režiséra Jindřicha Poláka, v pozici šéfa dramaturgické skupiny Oty Hofmana dal vzniknout filmům jako Tři ořísky pro Popelku, Už zase skáču přes kaluže a mnohým dalším. Jeho knihy určené dětskému čtenáři získaly řadu prestižních ocenění doma i v zahraničí.

 

Pokud máte Otu Hofmana jeho filmy a knížky rádi a chcete se třeba podělit o nějaké zajímavé video nebo článek nebo prostě jen sledovat obsah, který se na stránce bude objevovat můžete tuto aktivitu podpořit na této facebookové adrese, hashtag je #poutniksvetemfantazie.

Ota Hofman v Ostrove

Osobnosti Oty Hofmana se budeme na Realfilmu pochopitelně nadále věnovat.

Přidat komentář

TOPlist