Personal Shopper (2016)

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel_2653

Francie/Německo, režie: Olivier Assayas, scénář: Olivier Assayas, střih: Marion Monnier, kamera: Yorick Le Saux, hrají: Kristen Stewart, David Bowles, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten, Anders Danielsen Lie, Sigrid Bouaziz

105 minut, barevný

Film:

Mladá Američanka Maureen (Kristen Stewart(Útěk do divočiny, Café Society) se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou francouzskou modelku a mediální celebritu a svou práci absolutně nesnáší. Je holka pro všechno za plat, který jí zajistí držet si skromné pařížské bydlení. Má totiž svůj velký cíl. Její bratr – jednovaječné dvojče před nedávnem zemřel na infarkt a oba měli stejnou schopnost – měli stejný pocit, že dokážou komunikovat s mrtvými. Jenže nyní, když je jeden z nich po smrti Maureen čeká na odpověď, na které se s bratrem domluvili. Kdo zemře dřív, dá tomu druhému znamení.

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel_3897

Sérii Twilight na RealFilmu neuznáváme, což jistě dobře víte, ale respektujeme u nás kvalitní herce a herečky, mezi které Kristen Stewart bezesporu patří. To moc dobře ví francouzský art režisér Oliver Assayas, který s Kirsten Stewart pracuje opakovaně.

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel_4642

Personal Shopper je nadpřirozené drama, thriller, rodinný film a horror a čím méně toho budete o ději vědět, tím větší je pravděpodobnost, že vás tvůrci zavedou do uličky spletitého filmového zákoutí, kde vás chtějí mít. Je to snímek žádající si pozornějšího diváka, ale obstojí nejen u majitelů kartiček do filmových klubů, tak i u lidí, jež nezlomili hůl nad evropským způsobem vyprávění.

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel 8694

Duchařské drama známého režiséra Oliviera Assayase získalo na uplynulém festivalu v Cannes Cenu za nejlepší režii, byť úvodní promítání dokonce vybučela část kritiků a zaujalo i docela slušnou diváckou obec, včetně té artové americké.

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel_3702

Zvláštní uznání si však musí vysloužit Kristen Stewart, která zde podává strhující herecký výkon a v mnoha záběrech i vypadá jako klasická filmová hvězda, jež kromě krásy posbírala i talent. Režisér pak prozradil, že jí vlastně do natáčení Clouds of Sils Maria vůbec neznal a když mu pak zkrachoval jeden projekt napsal tento snímek herečce doslova na tělo. Byla by velká škoda, kdyby měla hvězda této mladé herečky vyhasnout, v současnosti přijala roli v akčním thrilleru u Foxů, tak uvidíme…

PS: Film se částečně natáčel i v České republice.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

personal_shopper_horizontal_web

Přidat komentář

TOPlist