V.I.P.Výhled

Uběhla již nějaká doba od posledního V.I.P.Výhledu, který vyšel v souvislosti s Oskary a jelikož jaro je v plném proudu, na co zajímavého můžete zajít do kina?

G

Ghost in The Shell

 

Děj: Major – člověk s robotím tělem pracuje pro tajnou vládní agenturu a poté, co je konfrontována s nebezpečným kyberteroristou zjistí, že nic není, jak se zdá.

 

Verdikt: Ghost in the Shell je nesmírně zajímavý film. Není to žádná tuctovka a i přes klišé v dialozích, které někdy rvou za uši a herci se často ani nesnaží tvářit, že jim textové dialogy připadají úplně mimo.Vizuálně je to pastva pro oči, přitom to není vyumělkovaná budoucnost ani trýznící dystopická verze apokalypsy. Řada věcí z dnešního světa je tam přehnaná a dotažená až ad absurdum, mnoho nápadů je tam však skutečně geniální. Za mě je to film, jenž se skutečně vymyká a je třeba vidět v kině. Já říkám každopádně ano.

Dlouhometrážní recenze

logan_3

Logan: Wolverine

Děj: Logan a profesor X moc dobře ví, že patří do starého železa a jejich degenerace vede i přes zdánlivou nesmrtelnost k řadě problémům, ke kterým se přidá ještě malá holčička s tajemstvím a zabijáky v patách.

 

Verdikt: Logan Wolverine je pro mě neuchopitelný film. Naprosto se liší od ostatních filmů ze série, kterou mám rád a na kterou chodím do kina už 17 let, na druhou stranu nemusím sem psát, že je to pořád to samé jako kolovrátek, protože prostě není. Z pozice fanouška série jsem rád, že jsem to viděl, ale na druhou stranu si nedovedu představit, že by to mělo být třeba moje první setkání s touto sérií. Bez znalosti předchozích dílů na to v žádném případě ani nechoďte.

Dlouhometrážní recenze

zivot_5

Život

Děj: Kdo si hraje s mimozemskou DNA na lodi ve vesmíru, ten si zadělává na zatracený problém, zvláště když se ta potvra ve zkumavce začne rychle vyvíjet.

Verdikt: Danielu Espinosovi se povedlo velmi solidně ukočírovat herecký ansámbl a díky scénáři nemají všichni herci stejný prostor, takže pokud chcete jít na film se svou oblíbenou hvězdou, budete nejspíš zklamáni. Herci totiž slouží příběhu a to je oproti comicsově jednoduchým příběhům a hereckým superegům hodně vítaná změna. Suma sumárum je Život solidní žánrová jednohubka, která si na nic nehraje a divák skutečně dostane za co si zaplatil, sci-fi horror z vesmíru s řadou výborných vizuálních nápadů a slušným castingem.

Dlouhometrážní recenze

zakladatel_2

Zakladatel

Děj: Ray Kroc se v roce 1954 seznámil s bratry McDonaldovými a rozhodl se vybudovat franšízu s rychlým občerstvením, a to doslova za každou cenu.

Verdikt: Zakladatel není kontroverzní film, ale řemeslně skvěle odvedený film pro dospělé diváky s hereckými výkony, vynikajícím Keatonem v titulní roli a slušným soundtrackem. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

Dlouhometrážní recenze

fast_8_6

Rychle a zběsile 8

 

Děj: Dominic Toretto se přidá k sexy mrše a hackerce zatápějící vládám světa, zkrátka na druhou stranu, než jeho rodina a vláda se starým týmem mu jsou v patách.

 

Verdikt: Rychle a zběsile 8 je letní film jako když vyšije, což v dubnu určitě přijde vhod, je to ideální film na rande a potěší příznivce akčního žánru, protože opět obsahuje ten správný mix komedie a zběsilých scén. Je to hlučný, akční spektákl a jistě se dá vidět. To ovšem nemění nic na tom, že je to naprostá ptákovina.

 

Dlouhometrážní recenze

pata_lod

Pátá loď

 

Děj: Malá holčička společně se stejně starým kamarádem vezmou na nádraží feťačce a alkoholičce dvojčata a rozhodnou se, že se o ně postarají.

 

Verdikt: Po výtvarné stránce je tento snímek mimořádný, v místech odkazuje na díla československé nové vlny a vrací se k lyrice a symbolismu, která náš film proslavila, a na kterou se poslední dobou víceméně rezignovalo. A musím říct, že to bylo vlastně velmi příjemné osvěžení ve světě dnešního tuzemského filmu, který představuje ochotnicky zahrané rozhlasové hry s bizarními a pro okolní svět nesrozumitelnými tématy. A po stránce příběhové je originální a v podstatě pro většinového diváka neuchopitelný. Mám-li se omezit na subjektivní hodnocení, mě se film líbil.

 

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist