Vetřelec: Covenant (2017)

_

Alien: Covenant, USA, režie: Ridley Scott, scénář: John Logan, Dante Harper, kamera: Dariusz Wolski, hudba: Jed Kurzel, hrají: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby

122 minut, ARRI Alexa, 2.35:1, barevný

Film:

Vesmírná loď Covenant převáží posádku a drahocenný náklad plný embryií na novou planetu, kde by mělo lidstvo začít znova. Je totiž na čase kolonizovat vzdálenou planetu, protože naše stará modrozelená planeta evidentně dosluhuje. Po vypuštění solárního deštníku dojde k nečekanému přerušení dodávky energie a posádka se musí předčasně probudit. Po opravě lodi jeden z astronautů zachytí ve své helmě nápěv Johna Denvera. Když zjistí odkud signál vychází, zjistí, že nedaleko je planeta, kde je s největší pravdopodobností atmosféra jako na Zemi.

Nový svět, který nečekaně objeví, se jim přinejmenším na tři minutky zjeví jako ráj. Ve skutečnosti je to ale temný a zatraceně brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky dosud nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Bitch is back!

_

Ridley Scott, který film režíroval a produkoval, k filmu řekl:„Vymyslel jsem koncept, který nás přivede až k původnímu Vetřelci. Vždycky mě zajímalo, proč si žádný z tvůrců původních třech pokračování nepoložil dvě logické otázky: Kdo a proč tyhle bytosti vytvořil? Díky Prometheovi vstal Vetřelec z mrtvých, a teď se konečně nabízí prostor odpovědět na tyhle klíčové otázky. Dotýkáme se témat smrtelnosti a nesmrtelnosti, umělé inteligence. Tenhle díl se dostává k samotnému jádru. Jsme v další fázi.“

 

Jako novináři a filmoví publicisté jsme navštívili snímek v kině IMAX, kde nám byl promítnut ve 2D verzi, ale na ohromném plátně. Zážitek tedy ke zhlédnutí nového Vetřelce byl tedy jaksepatří umocněn pořádným formátem. A přesně to si tento film žádá.

_

Ridley Scott poprvé ve své kariéře natočil film pro fanoušky, protože zřejmě dospěl do fáze, kdy si řekl, že pokud chce pracovat s megarozpočty, musí také nabídnout produkt, jenž uspokojí masy. Pro mě byl Prometheus povedený film, ale diváci očekávali více slizu, krve a Gigerových návrhů, ostatně Ridley Scott Gigera pro Hollywood objevil a švýcarský temný génius mu za to byl náležitě vděčný.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist