Co všechno už víme o novém Vetřelci

Takřka za čtrnáct dní vtrhne do celosvětových kin nový příběh s Vetřelcem v názvu, který by měl propojit svět Promethea a Vetřelce a jelikož je na režisérské sesli Ridley Scott bude to samozřejmě filmová událost.

_B9O9333-Edit.tif

 

1)     O ději: Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott (Blade Runner, Vetřelec ) vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo.

_

2)     Co o filmu říká režisér: „Vymyslel jsem koncept, který nás přivede až k původnímu Vetřelci. Vždycky mě zajímalo, proč si žádný z tvůrců původních třech pokračování nepoložil dvě logické otázky: Kdo a proč tyhle bytosti vytvořil? Díky Prometheovi vstal Vetřelec z mrtvých, a teď se konečně nabízí prostor odpovědět na tyhle klíčové otázky. Dotýkáme se témat smrtelnosti a nesmrtelnosti, umělé inteligence. Tenhle díl se dostává k samotnému jádru. Jsme v další fázi.“

_

3)     Jak je to s projektem Neila Blomkampa: Před několika měsíci zaplnil internet krásný umělecký koncept nového Vetřelce, který připravoval Neil Blomkamp. Fanoušci z celého světa trošku zanadávali, že místo tak krásného výtvarně zajímavého projektu bude pokračování Promethea, kterého někteří fanoušci původní série zavrhli. A pravda? Tu prozradil minulou sobotu jednomu francouzskému publicistovi samotný Ridley Scott. Ten řekl, že byl osloven jako producent filmu Neila Blomkampa, takže ví moc dobře, jak to s filmem od začátku je. Existuje pouze desetistránkový koncept, tedy v podstatě rozšířená synopse, kterou nikdo nerozepsal do scénáře a ten koncept není ani zdaleka taková pecka, jak si fanoušci myslí, takže on si myslí, že ten film nikdy nespatří světlo světa.

alien-covenant

4)     Komu je film určen a je to horror? Ridley Scott říká, že je to horror a doufá, že divákům vyschne v krku, přesto nedokáží odtrhnout oči od plátna. Film má nejvyšší nepřístupnost.

ridley_aliencov

5)     A tady jsou hlavní tvůrci filmu:  

 

Režie: Ridley Scott

Scénář: John Logan, Dante Harper

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Jed Kurzel

Hrají: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby

A tady je 5 minut z filmu!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist