Kingova Temná věž se blíží do kin

Dánský scenárista a režisér Nikolaj Arcel, který napsal filmové adaptace švédského mistra pera Stiega Larsona i dánského detektivkářského kralevice Adlera Olsena a jako režisér zaujal s Královskou aférou, natočil podle předlohy Stephena Kinga velkorysou horrorovou fantasy Temná věž.

the-dark-tower_1

Pro milovníky díla Stephena Kinga netřeba představovat, na druhou stranu chápu, že se i mezi nimi najdou tací, kteří jsou několikadílnou ságou vznikající tři dekády vlastně nepoznamenáni, mezi které se bohužel se rděním ve tváři řadím.

Pistolník Roland Deschain (Idris ElbaLuther, Star Trek: Do neznáma) putuje krajinou jakéhosi alternativního Divokého Západu ve snaze najít muže v černém (Matthew McCounaghyObhájceBez kalhotVlk z Wall StreetKlub poslední naděje, Interstellar)). Stejně tak hledá Temnou věž v zoufalé snaze, že jejím dosažením zachrání umírající svět.

2115620 - THE DARK TOWER

Producenty velkorysé ságy jsou Stephen King, Ron Howard a Brian Grazer. Ti mají na marketing čas do konce srpna, kdy se ukáže, zda nedopadnou jako ostatní velkorysé ságy na propadlišti dějin, zejména tedy neoprávněný propadák Král Artuš, díky kterému si asi hodně lidí drbe hlavu (pozn. red. Ztráty jsou strašlivé, po prvním víkendu chybí do černých čísel utržit bratru 200 milionů dolarů, takže až taková sázka na jistotu to zjevně nebyla).

dark_tower_3

Pod scénářem je podepsaný sám režisér, ale také zkušený Akiva Goldsman, další Dán Anders Thomas Jensen a Jeff Pinkner. Za kamerou je stejně jako u Královské aféry Rasmus Videbaek. Nechme se tedy překvapit jak tuhle ryze Americkou ságu pojali dánští filmaři za hollywoodský kapitál, ale trailer vypadá velmi slušně.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist