Prvomájová dávka upoutávek

Minulý týden jsem se na těchto místech pozastavoval nad tím, že je příliš zajímavých premiér, a to jsem ještě netušil, že budu o týden později psát upoutávky na zřejmě nejslabší víkend v roce.

guardians-of-the-galaxy-2

Premiérou týdne je dvojka Strážců galaxie, tedy pokračování úspěšného marvelovského hitu, který byl od začátku poněkud outsiderem. Tržby bezmála 800 milionů dolarů a z nějakého důvodu pozitivní kritiky, které podle mě hodnotily něco jiného, než nakonec na plátně bylo k vidění přináší pokračování. Americké kritiky snímek hodnotí o poznání vlažněji než jedničku, ale pokud máte tento bezmyšlenkový žánr popkulturního barevného CGI bordelu na plátně rádi, tak proti gustu žádný dišputát. Jinak do dvojky přibyli Sylvester Stallone a Kurt Russel.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A invaze štědře dotovaných balkánských filmů, na které nikdo nechodí do českých kin pokračuje. První je komedie vzniklá v Chorvatsko-české koprodukci Ministerstvo lásky režiséra Pava Marinkoviče, jež dokazuje, že pod slovem komedie se dá dnes ukrýt skutečně cokoli…

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

…a druhým brutální dramatický thriller Tři dny v září Darijana Bajovskiho, kde nechybí brutální znásilnění a následky sexuálního násilí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

Přidat komentář

TOPlist