Kenneth Branagh vyšetřuje Vraždu v Orient Expressu

Agatha Christie napsala v roce 1934 novelu Vražda v Orient Expresu, kultovní detektivku s detektivem Herculem Poirotem a na plátna a televizní obrazovky se dostala už několikrát, tentokrát jí zfilmoval Kenneth Branagh.

J

Kenneth Branagh (Valkýra) je zázračné dítě filmového byznysu a je neskutečné, jaké vrcholy a pády zažil ve filmové branži. Poslední dobou uspěl s megahitem pro Disneyho Popelka a slušně našlápnul i Thora, na druhou stranu úplně se netrefil s novým Jackem Ryanem, který mého oblíbeného agenta poslal opět k ledu, místo aby se pokračovalo v oblíbené sérii technothrillerů podle Toma Clancyho.

M

Doufejme, že Vražda v Orient Expressu bude patřit k těm snímkům z jeho úspěšné divácké tvorby, zvláště, když jsou v hereckém obsazení taková jména jako Tom Bateman, Lucy Boynton, Olivia Colman, Penelope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Manuel Garcia-Rulfo, Derek Jacobi, Marwan Kenzari, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer a Sergei Polunin.

K

Pokud znáte slavné zpracování s Albertem Finneym, Lauren Baccal, Ingrid Bergmann a Seanem Connerym v režii Sidneyho Lumeta, tak víte, že již jednou byla laťka postavena hodně vysoko. Můj hlavní problém je, že film staví na šokující pointě, takže pokud příběh znáte, již nemůžete být úplně překvapeni. Na druhou stranu, pokud příběh neznáte, budete napnuti až do samotného závěru!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

vrazda_poster

Přidat komentář

TOPlist