Loučení nad ránem – český nezávislý krátkometrážní thriller

Realfilm od svého založení rozhodně podporuje krátkometrážní a nezávislou tvorbu, takže když jsme dostali do redakce od tvůrců avízo na krátkometrážní snímek Loučení nad ránem, který se podle našeho názoru povedl,  rozhodli jsme se ho představit.

louceni_2

Krátkometrážní thriller Loučení nad ránem vznikl na základě krátké etudy scenáristky Anety Honzkové, která v současnosti studuje tento obor na pražské FAMU. Příběh se odehrává na lesní cestě, která spojí dohromady osudy třech postav. Muž v autě, který surově zabije stopařku a dvou dívek, které se vracejí z jednoho prázdninového večírku.

 

Režisér snímku Allan Šubert k filmu řekl:,,Při psaní scénáře jsem si začal uvědomovat, jak silný cit jakým je láska, může vést ke zkratovitému jednání, které obrátí život vzhůru nohama.“ Film se natáčel jeden a půl dne v lokaci Kokořínska po dvou měsíční preprodukční přípravě.

 

Autorem hudby je Čenda Kavečka, který se podílel na televizních a filmových projektech jako Nikdo není dokonalý nebo Jak se zbavit nevěsty.

louceni_1

Loučení nad ránem je krátkometrážní thriller, kterému se podařilo v rámci 14 minutové stopáže odvyprávět srozumitelný a napínavý příběh, jenž si umně pohrává s řadou formálních postupů, od nápaditě postavené kamery až po chytře rozehrané detaily v jednání hlavních postav, jako odkládání dioptrických brýlí hlavního padoucha před útokem na vyhlédnutou oběť, které třeba v celovečerní české tvorbě dost postrádám. Film si můžete zdarma přehrát po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

 

Přidat komentář

TOPlist