Nejdiskutovanější americké nezávislé pecky sezóny 2017

Člověk by si řekl, že ledva skončila masírka Wonder Woman a začal brutální reklamní útok Spider Mana, je to ze země za velkou louží všechno. Opak je pravdou, pojďme osvítit skutečně zajímavé americké filmy!

big sick

Pěkně blbě – režie: Michael Showalter

Michael Showalter letos okouzlil v Sundance, a to nejen diváky, ale i kritiku. Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací. Film uvidíte ve Varech a následně v distribuci Aerofilms.

beguild_cannes

   The Beguiled – režie: Sofia Coppola

Sofia Coppola si letos z Cannes odvezla cenu za nejlepší režii a i americká kritika uznala, že natočila majstrštyk. Snímek The Beguiled je adaptací knihy Thomase Cullinana z roku 1966. V uzavřeném společenství chovanek a vedoucích dívčího internátu kdesi ve Virginii roku 1864 se octne zraněný voják (Colin Farrel) nepřátelské unijní armády. Soucit, s nímž ho ženy přijmou a ošetřují, začne v průběhu jeho uzdravování nahrazovat žárlivost a soupeření o jeho přízeň. V dámských rolích hrají hvězdy jako Kirsten Dunst, Elle Fanning a Nicole Kidman. Ačkoli se jedná již o druhé zpracování knihy, Beguiled se nedá brát v žádném případě jako remake. Kritici ocenili vřelou atmosféru, která z filmu dýchá, ale producentům se nevyhnula ani kontroverze. Z filmu totiž zmizela postava černošské otrokyně a Coppola řekla, že nechtěla jít do tak vážného tématu otroctví ve svém upřímném a laskavém snímku. Světovou distribuci zajišťuje Focus Features a do kin snímek vstoupí v červenci. Předpremiéru filmu můžete navštívit na MFF v Karlových Varech.

   Wonderstruck – režie: Todd Haynes

   Julianne Moore a Michelle Williams hrají v režii Todda Haynese, který je po úspěchu lesbického dramatu Carol  zjevně při chuti. Váhal jsem, zda zařadit tento film mezi nezávislé, když vznikl pro Amazon, ale nakonec jsem se rozhodl ho mezi nezávislé přeci jen zařadit. Film je adaptací knihy Brian Selznicka, který je rovněž autorem scénáře a jedná se o příběh mladého kluka z amerického středozápadu a paralelně příběh mladé dívky před 50 lety v New Yorku, kteří nezávisle na sobě řeší stejné mysteriózní spojení. Kritici nešetří chválou.

good-time

   Good Time – režie: Benny and Josh Safdie

Barkhad Abdi, Jennifer Jason Leigh a Robert Pattinson se představují v kriminálním dramatu bratrů Safdie o bankovním lupiči, který zjišťuje, že nebude schopen uniknout těm, kteří mu jsou v patách. Pod názvem Dobrý časy film uvidíte na MFF Karlovy Vary. 

Přidat komentář

TOPlist