Pobřežní hlídka (2017)

B

Baywatch, USA 2017, režie: Seth Gordon, scénář: Damian Shannon, Mark Swift, hudba: Christopher Lennertz, kamera: Eric Steelberg, hrají: Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario, Priyanka Chopra, David Hasselhof

 

119 minut, barevný

 

Film:

Mitch Buchanon (Dwayne Johnson – Rychle a zběsile 6, 5) je chlap jako hora, kterej podle místních vymyslel google a prachy dal na charitu je stoprocentní záchranář a srdcař. Naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron – Sousedi 2, Sousedi), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva a hlavně whisky natolik stoupla do hlavy, že se během štafety amerického plaveckého týmu zeblil do bazénu natolik, že ho to stálo kariéru a hlavně sponzory. Musí proto začít makat a přitom si odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací, jinak skončí v lochu.

 

Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu…

B

Před nedávnem jsme o Pobřežní hlídce psali jako o potenciálním guilty pleasure. A o to víc mě mrzí, že to dopadlo sice uspokojivě, ale místy se tvůrci rozhodli držet při zemi a ukázalo se, že je to ku škodě věci. Kdyby se z filmu čtvrhodinka těch nejdementnějších fórů vystříhala (zaseknuté kulky v lehátku, vážně? Pokolikáté už?), mohlo to být našlápnuté béčko ála Policejní akademie. Hlavní hrdinové filmu jsou totální pitomci a ke konci filmu jejich blbost rozesmála i okoralé kritiky. Ve scéně, kdy Zac Efron říká ajťákovi, že musí přelézt firewall, tak mu odpoví, že může děkovat bohu, že je při svý debilitě tak krásnej. Některé vtipy skutečně fungují. V momentech kdy Johnson špičkuje s Efronem, tak má film švih a spád.

 

Skvěle funguje hlavní padouška, která je kočka a herecky strčí do kapsy celý ansámbl. Efron s Johnsonem mají mezi sebou rovněž chemii a nováčci mezi plavčíky a plavčicemi, také fungují. Akční scény jsou natočené svižně a úvodní titulek Baywatch se skákajícími delfíny mě dostal na tu správnou vlnu.

B

Na druhou stranu chápu i americkou kritiku, která film sestřelila. Při sledování filmu je totiž vidět, že tohle mělo skutečně našlápnuto, ale jakoby se najednou někdo zalekl a začal to uprostřed krotit do méně komické a více retro vlny. A přitom cameo Hasselhofa a Anderson fungují skvěle. Baywatch nemá absolutně nic společného s původním seriálem, kromě společných jmen hlavních postav a ze seriálu si tropí solidní legraci. Je to v podstatě čirá parodie, která by měla být zároveň i akčním a dobrodružným filmem. V Americe film vesměs propadl, ale myslím, že ho zámoří hodně zachrání. Každopádně je to strašná kravina, ale párkrát jsem se pořádně zasmál. Bude to stačit?

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

image002

Přidat komentář

TOPlist