Pokrevní pouto (2013)

blood_ties_4

Tempo snímku není žádná zběsilá akční jízda, ale skutečně vztahový film. Všechny postavy jsou precizně vykresleny, známe motivaci všech postav, každá postava směřuje skrz dramatický oblouk k závěrečné katarzi, a to naprosto logicky. Velká morální dilemata jednotlivých postav jsou představována v brilantně sepsaných dialozích, kromě hlavní linky vztahu dvou bratrů stojících na opačné straně zákona, které ale spojuje stejná krev a stejný otec se řeší propletené vztahy i s opačným pohlavím.

Silné ženské charaktery hrají Mila Kunis jako nová a mladá manželka gangstera Chrise, Marion Cotillard jako drogově závislá bývalá Chrisova partnerka a nádherná Zoe Saldana jako zoufalá žena uvězněného trestance Matthiase Schoenaertse, která se i se svým synem vydá do společné domácnosti Franka.

blood_ties_5

Po herecké stránce je Pokrevní pouto naprosto brilantní film. I v nejvypjatějších scénách herci neztrácí kontakt s divákem a vtahují ho do děje. Atmosféru dolaďuje dobový soundtrack, což tedy bylo nesmírně drahé rozhodnutí. Autorská práva k takovým hitům jsou neskutečně vysoká a předpokládám, že jenom zaplacení licence na tyto písně stálo jako většina rozpočtu původního francouzského filmu.

 

Pokrevní pouto se hrálo v celosvětové distribuci, leč americká kritika film úplně nedocenila a film se tam nedostal ani do široké distribuce. Myslím si ale, že čas bude hrát významně ve prospěch tohto přehlédnutého, ale rozhodně zdařilého filmu. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

blood_ties_poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist