Report z Říčanského FilmaŘení 2017

Stejně jako loni, tedy po nultém ročníku, se vraťme na místo činu, do Říčan u Prahy, kde proběhla třídenní filmová akce Říčanské filmaŘení a RealFilm.cz byl samozřejmě při tom.

První oficiální ročník Říčanského filmaŘení je tedy za námi, takže se podívejme na zajímavé momenty.

vystava_ricany

Na náměstí probíhala a ještě pár dní bude instalována výstava Říčany a film, která byla umístěna vedle Staré radnice.

vychazka_po_filmovych

V sobotu dopoledne pak na výstavu navázala procházka s Martinem Hůrkou po místech spojených s filmem. Velkým přínosem bylo otevření soukromé zahrady Otty Hofmanna, díky které se mohli návštěvníci podívat na místa, kde psal jeho slavný otec Ota Hofman.

kino_na_vode

Během akce byla postavena dvě letní kina, a to na rybníku Marvánek a na fotbalovém hřišti FK Říčany. Letní kino na hladině rybníka Marvánek bylo poznamenáno dramatickým zjištěním doslova pár hodin před akcí, že je ve vodě zřejmě nějaký nebezpečný cizopasník, což pro nás znamenalo ,,zachovat paniku“ a rychle jednat. Panu starostovi Kořenovi se podařilo bleskově sehnat dva kamarády potápěče, kteří se v kýžený den ponořili do vody v neoprenech a plátno ukotvili, za což mu i jim patří velký dík. Promítali jsme La la Land. Druhá projekce na fotbalovém hřišti se objektivně povedla jak technicky, tak obsahově, protože smích u filmu Bezva ženská na krku režiséra Tomáše Hoffmana hovořil za vše.

V hradní zahradě proběhli dvě besedy k večerním projekcím k filmům Anthropoid a Mlčení, které se pak promítali ve stálém kině Na Fialce. Pro čtenáře Realfilmu bude určitě zajímavé, že již brzkých dnech vyjde na RealFilmu článek vycházející z této besedy včetně recenze na film, kterou na našem webu dosud nenaleznete.

tajna_projekce

Celá akce byla ve znamení vzrušené šeptandy ohledně „tajné projekce“, kdy si diváci měli sami najít místo a film, který se promítal v pátek večer. Tajné projekce jsou světovým fenoménem a byl jsem moc zvědavý, zda se podaří místo utajit až do poslední chvíle, což samozřejmě s sebou neslo riziko, že si diváci film vůbec nenajdou. Promítali jsme Vertigo Alfreda Hitchcocka a pro návštěvníky bylo připraveno ještě srovnání Vertiga se Základním instinktem a odtajnění málo známé skutečnosti o podobnosti obou snímků.

Doufáme, že se vám program i tón akce líbil, na místě jsme zaznamenali kladné ohlasy a děkujeme i za kritické poznámky, z nichž ty konstruktivní rádi zapracujeme do případného druhého ročníku. Akce vznikla díky městu Říčany a pokud si chcete prohlédnout ještě nějaké další fotky nebo krásnou znělku režisérky Alžběty Burešové, grafika Michala Anelta a výkonného producenta Ondry Slaniny podívejte na fb Říčanské filmaŘení.

Přidat komentář

TOPlist