Zveme na Říčanské filmaŘení originální filmovou přehlídku

Loni touto dobou jsme vás milí čtenáři pozvali na nultý ročník filmové přehlídky v Říčanech u Prahy a jelikož se akce povedla máme tady první oficiální ročník a co nás čeká a nemine?

vystava

 

Výstava Říčany a Film na Masarykově náměstí

   Říčanské filmaŘení se koná od čtvrtka 15. června do soboty 17. června a uvidíte na něm celou řadu projekcí a budete moci navštívit zajímavý filmový doprovodný program, takže pokud jste ze Říčan a okolí určitě neváhejte, protože většina programu je zdarma a vstupenky do stálého místního kina Na Fialce jsou za solidní stovku.

 

Již teď se koná výstava na náměstí Říčany a Film, kde můžete nahlédnout do tradice promítání v Říčanech, podívat se, jací jsou odtud slavní filmaři, v čele se scenáristou Otou Hofmanem a režiséry Antonínem Moskalykem a Karlem Kachyňou.

la_la_land_3

Samotný program začne u rybníka Marvánek, hned vedle restaurace, která bude mít standardní čtvrteční provoz. Tam bude postavený malý taneční parket, kde se budou hrát reprodukované písně z filmových muzikálů a oficiální zahájení nás čeká s úderem 22 hodiny, kdy se v letním open air kině na hladině rybníka začne promítat muzikál La La Land. Vzhledem k tomu, že akce je u vody, vezměte si s sebou pro jistotu deky. Vstup do letního kina je zdarma.

silence-1

Páteční nabitý program odstartuje v 15 hodin otevřením Hradní zahrady a vzhledem ke stavebním pracím na přístupové cestě se do ní bude vstupovat přes budovu velké školy na Masarykově náměstí. Již v 15 hodin začne beseda na téma Jezuitské misie ve filmu, která uvede hlavní páteční film Mlčení režiséra Martina Scorseseho. Beseda bude trvat cca 90 minut. Hradní zahrada bude sloužit jako festivalový lounge a bude otevřena až do 20 hodin. Budete si v ní moci povídat o filmu, můžete se podívat na plátně na rozhovory z produkce Realfilm.cz se slavnými filmaři nebo na komorní výstavu filmových kostýmů.

 

Od 17 hodin se bude promítat v Muzeu Říčany všech 5 filmů nominovaných na Oskara včetně vítěze. Vstupné je zdarma.

 

V 19 hodin začne projekce hlavního pátečního filmu, který jste zřejmě minuli v kině, ale jenž se bezesporu zapsal do filmové historie.Tím snímkem je velkolepé historické drama Mlčení režiséra Martina ScorsesehoAndrewem Garfieldem, Adamem Driverem a Liamem Neesonem v hlavních rolích. Vstupenky si můžete obstarat na tomto odkazu.

 

Ve 22 hodin pak začne tajná projekce, kterou si musíte najít podle indicií, které organizátoři zveřejňují na oficiálním facebooku a v místním věstníku Říčanský kurýr. My tady na RealFilm.cz můžeme dát k dobru, že promítání bude uvnitř a bude v docházkové vzdálenosti od kina na Fialce. Bude se promítat mistrovský klasický film a jen podotýkáme, že ho naleznete v knize Slavná světová filmová klasika Ondřeje Slaniny.

 

Sobotní program začne v 9 hodin ráno před Muzeem Říčany, kde se společně s historikem Martinem Hůrkou budete moci vydat na procházku po říčanských vilách a místech spojených s filmem.

atentat

V 15 hodin pak opět otevřeme Hradní zahradu a další beseda započne v 18 hodin na téma Anthropoid ve filmu, která je samozřejmě aktuální, protože v těchto dnech uběhlo 75 let od dramatických událostí, na jejímž konci byl atentát na říšského protektora Reynharda Heydricha.

anthropoid_3

V Kině na Fialce ve 20 hodin začne projekce filmu Anthropoid. Vstupenky rezervujte nebo kupujte zde.

 

Říčanské filmaŘení zakončíme v sobotu ve 22 hodin v letním kině na stadionu FK Říčany, kde promítneme úspěšný český divácký hit Bezva ženská na krku.

 

Pro další informace sledujte facebook Říčanské filmaření.

Přidat komentář

TOPlist