Legendární televizní seriál PAN TAU se vrací!

Produkční firma Caligari Film Produktion si zajistila práva na džentlmena s kouzelným kloboukem. Gabriele M. Walther: „Během příštích 3 let vznikne v německé televizi PAN TAU v novém vydání jako rodinný fantasy seriál.“

 

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Známé mnichovské společnosti specializované na rodinnou zábavu a animaci Caligari Film Produktion se po čtyřletém vyjednávacím maratónu podařilo zajistit práva na nový televizní seriál a na filmy PAN TAU.

 

Autoru Otu Hofmanovi a režisérovi Jindřichu Polákovi se podařilo vytvořením postavy Pana Tau spojit Mary Poppins a Charlieho Chaplina tím nejlepším způsobem. Svými magickými schopnostmi vytváří Pan Tau nové situace plné fantazie a oživuje dětské sny. Nejenom dětské, jeho schopnost zmenšovat se, když je to třeba, oslovuje i diváky starší.

„Jsem velmi šťastná a děkuji společenství dědiců za důvěru, že smíme PANa TAU znovu oživit,“ říká Gabriele M. Walther, zakladatelka a výkonná ředitelka německé společnosti Caligari Film, která sérii produkuje.

PAN TAU je jednou z velkých postav evropského rodinného filmu a seriálové tvorby. Jeho úspěch  bez nadsázky neznal hranic. Je hrdinou, kterému navzdory berlínské zdi a železné oponě jedna celá generace vděčí za společné vzpomínky na dětství. Svým půvabem, svou poezií a svým humorem stál nad politickými systémy a má dodnes mnoho fanoušků po celé Evropě.

 

Otto Šimánek ztělesňoval PANa TAU ve třech sériích seriálu, v několika televizních speciálech a kinofilmech. Nový představitel PANa TAU bude od července hledán na základě velkého castingu. Do jubilejního roku 2020, kdy oslavíme 50 let od německé premiéry, uvidíme první epizody rodinného fantasy seriálu na televizní obrazovce.

Ota Hofman v Ostrove

Přidat komentář

TOPlist