Annabelle: Zrození zla (2017)

annabelle 2

Annabelle: Creation, USA, režie:David F. Sandberg, scénář: Gary Dauberman, kamera: Maxime Alexander, hudba: Benjamin Wallfish, hrají: Stephanie Sigman, Miranda Otto, Talitha Bateman, Alicia Vela-Bailey, Anthony LaPaglia

 

109 minut, 2:35:1, 35 mm, barevný

 

Film:

 

Výrobce panenek (Anthony La Paglia) se svou manželkou (Miranda Otto) přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru Charlottu a několik dospívajících dívek ze zavřeného sirotčince svatého Eustacha. Ze začátku je vše v pohodě, až na malou dívenku Janice, která chodí do pokoje, který jí z nějakého důvodu přitahuje. To ještě netuší, že za zavřenými dveřmi je něco zatraceně zlověstného.

Výborné horrory V zajetí démonů a V zajetí démonů 2 vydělaly každý plus minus 320 milionů dolarů a spin off Annabelle 257 milionů dolarů. Kromě toho, že to jsou mašiny na peníze si minimálně prvně jmenované snímky získaly také filmovou kritiku a producent James Wan se rozhodl vysoce nastavenou laťku udržet.

annabelleII2

Annabelle kromě toho, že vydělala ranec, toho bohužel nabídla podstatně méně, než Wanovy horrory. K pokračování Annabelle producent Wan přizval Davida F. Sandberga, který prokázal svůj talent na žánrově hodně nadprůměrném filmu Lights Out, který je rovněž z Wanovy produkce. Prokletá panenka je obklopena mnoha příběhy, jak se můžete sami snadno dopátrat přes velkého bratra Google.

annabelleII5

Prequel k prequelu, což už samo o sobě zní hodně bizarně z nějakého záhadného důvodu připomíná dvojku horroru Ouija, kde zase Mike Flanagan zachránil tragickou jedničku. Ouija 2 dopadla slušně díky Flanaganově vytříbenému retro šedesátkovému stylu a inspirací v horibilózním comicsovém stylu. Sandberg jde také po retro vlně, ale celý příběh má zasazený na americkém prašném venkově. Děj si trochu vypůjčuje hned z několika slušných žánrových kousků včetně Kingova Řbitova zvířátek nebo již obou zmíněných V zajetí démonů a někdy zavede diváky i do slepých uliček, jako třeba u motivu studny.

annabelleII3

Velkým plusem snímku je ovšem režisér Sandberg, který snímek režíruje naprosto suverénně. Obejde se bez laciných lekaček a naopak dokáže vytvořit momenty, u kterých diváci nadskočí ze sedaček.

annabelleII4

Suma sumárum tohle je mnohem lepší horror, než by člověk od titulu s názvem Annabelle 2 čekal. Je to také důkaz toho, že dvojka někdy může překonat jedničku. Nepředpokládám, že by se na film vypravil kdokoli, kdo nemá rád horrororový žánr a pro fanoušky je tento snímek naprosto v pořádku.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist