Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

atomic monster_5

Atomic Blonde, USA, režie: David Leitch, scénář: Kurt Johnstadt podle comicsu The Coldest City Antony Johnstadta a Sama Harta, střih: Elísabet Ronaldsdóttir, hudba: Tyler Bates, kamera: Jonathan Sela, hrají: Charlize Theron, James McAvoy, Sofia Boutella, John Goodman, James Faulkner, Rolland Moller, Toby Jones, Eddie Maran, Til Schweiger, Barbara Sukowa

115 minut, 2.35:1, Hawk Scope, barevný

Film:

1989. Berlín. Agentka MI6 Lorraine Broughtonová (Charlize Theron) je vyslána na misi do Berlína, aby vyšetřila vraždu prozrazeného kolegy drsným agentem KGB. Jde jí totiž o seznam obsahující agenty aktivní na obou stranách právě padající Berlínské zdi. Spojkou Lorraine je již deset vedoucí britských agentů David Percival (James McAvoy). Jenže po jejím příjezdu je všechno úplně špatně. Je prozrazena KGB, někde se pohybuje agent Stasi snažící se přeběhnout na západ (Eddie Maran), agenti dalších tajných služeb a hlavně je někde mezi nimi krtek hrající na obě strany. Situace začíná houstnout.

Po zhlédnutí prvního traileru na Atomic Blonde jsem měl pocit, že se někdo pomátl a po zhlédnutí druhého už to nebyl ani pocit. Jak se tedy objevila agentka Atomic Blonde.

atomicblonde_1

Asi každý kdo viděl jedničku Johna Wicka vám řekne, že to bylo svěží dílko, kterému chyběla jedna drobnost – filmový režisér. Kaskadérské duo Chad Stahelski a David Leitch se snažili a u diváků jim to prošlo. Chad Stahelski se pak vrhnul na samostatnou režii dvojky Johna Wicka a bylo vidět, že se i v ohledu práce s herci výrazně polepšil, i když se má ještě pořád co učit. David Leitch se místo dvojky Johna Wicka upsal vysněnému projektu Charlize Theron Atomic Blonde, který dávala jako producentka dohromady přes 5 let. Dlužno podotknout, že se jedná o adaptaci comicsu, i když zde by se tvůrci zřejmě urazili, protože sami své dílo pokládají za grafickou novelu. A bohužel je třeba říct, že nyní už víme, kdo je slabším článkem z jejich původního režisérského dua.

atomicblonde_2

Leitch se tak svezl s produkcí druhého Wicka, protože Charlize Theron (Rychle a zběsile 8, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny, Cesta, Zrůda, Prometheus) chodila na tréninky s ultra drsnými hochy a Keanu Reevesem, kde všichni absolvovali pořádný tělocvik. Leitch však získal ještě jednu nespornou výhodu, podařilo se mu do castingu získat Jamese McAvoye (Rozpolcený, Victor Frankenstein, Pokání„, „Wanted„, „X-Men:První třída„, „Poslední skotský král) a stále zajímavější alžírskou krasavici a profesionální tanečnici Sofii Boutellu (Star Trek: Do neznáma, Kingsman), která dnes patří objektivně k nejžhavějším hollywoodským tvářím.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist