Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

atomic-blonde-3

Jenže k čemu všemu to je, když se tvůrci zapomněli orientovat na dost podstatnou věc, a tou je SCÉNÁŘ. Poslední dobou si začínám všímat, že když v hollywoodském filmu hrají písničkové hity, a to déle než jen pár taktů, tak někdo napsal takové dialogy, že je potřeba je přehlušit. Loni to byl film Suicide Squad, který měl téměř půlhodinou písničkovou expozici a Atomic Blonde v tomto trendu pokračuje. A druhá věc je, že pokud má film desetiminutovou sekvenci bez zdánlivého střihu, tak už to začíná hodně nudit. Opakovaný vtip totiž přestává být vtipem.

atomic monster_6

Postavy jsou hodně ploché, naprosto o nich nic nevíme a kdyby je nehráli tak skvělí herci, tak by nás zřejmě ani nezajímali. John Wick fungoval v tom, že to byla záměrná blbina a přeci jen to pomrkávalo na diváka, že je to výstřední zábava. Atomic Blonde má problém v tom, že se odehrává v realitě a i přes nablýskané pozlátko vizuálu je to realita naprosto nesmyslná. Zapomeňme na to, že to je tedy realita a podívejme se na to jako na comics. V tom ohledu pak Atomic Blonde dopadá výrazně lépe. A herci se tomu přizpůsobují. James McAvoy je naprosto výborný a film v četných místech hodně zachraňuje navzdory scénáři, Sofia Boutella má menší prostor, než by si její postava zasloužila a vše se samozřejmě točí kolem hlavní hrdinky Charlize Theron. Ta podává neskutečný fyzický výkon a zároveň strčí do kapsy většinu svých vrstevnic.

atomic_monster_4

Film má zajímavý vizuál, pěknou výtvarnou stránku, dobře promyšlené kostýmy, řízný písničkový soundtrack i solidní efekty, které jsou zajímavé tím, že vlastně nejsou vidět. Berlín se podařilo natočit naprosto bezvadně, vzhledem k tomu, že se točilo v Budapešti je třeba před filmaři smeknout klobouk.

 

Suma sumárum je Atomic Blonde nenáročná zábava, která vejde a neuškodí a výrazně by snímku prospělo, kdyby se z filmu vyhodilo dobrých patnáct minut těch rádoby efektivních záběrů. Vidět se to ale dá.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A jestli si chcete o prázdninách přečíst něco pořádného o světových nebo českých hraných a animovaných filmech, tak sáhněte po našich knihách Ondřeje Slaniny. Najdete je po knihovnách v celé republice a jestli je chcete domů, tak si je objednejte na Kosmasu!

atomic-blonde_poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist