Baby Driver (2017)

baby_driver

USA/Velká Británie, režie a scénář: Edgar Wright, kamera: Bill Pope, hudba: Steven Price, střih: Jonathan Amos, Paul Machliss, hrají: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Jon Hamm, Jamie Foxx, Jon Bernthal, Eiza Gonzáles, CJ Jones

112 minut, 2.35:1, 35 mm a ARRI Alexa, barevný a černobílý

Film:

Talentovaný mladý řidič Baby (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během ní pouští. Když se Baby setká s dívkou svých snů Deborou (Lily James), vnímá to jako příležitost opustit život zločince a začít znovu. Poté, co je ale mafiánským bossem Docem (Kevin Spacey) přinucen zúčastnit se další akce, která je předem odsouzena k neúspěchu, ocitá se v ohrožení jeho život, láska i svoboda.

baby_driver_2

Edgar Wright začal pracovat na tomto filmu v roce 1995, ale scénář dokončil až v roce 2011 a jak vidíte premiéra se konala až roku 2017. Každopádně už v roce 2007 obdržel za film od producentů zálohu a na festivalu SXSW jim veřejně na předpremiéře poděkoval, že ho kvůli tomu nezažalovali.

baby_driver_3

Na začátku měl Edgar Wright v hlavě 10 oblíbených písniček, nápad na hlavní postavu a nakoukané filmy se zběsilými honičkami, zejména pak film The Driver/Řidič režiséra Waltera Hilla, Zmatky v Arizoně bratrů Coenů a anime Riding Bean. Dnes už víme, že to bylo hodně málo, protože ve finální verzi snímku zazní hned třicet písniček.

Původně se měl film natáčet v L.A., ale město už mělo vyčerpané daňové vratky, takže producenti scháněli náhradu. Nakonec byla nejvstřícnější Atlanta a Wright nelenil a okamžitě kontaktoval tamější scenáristy, aby mu pomohli docizelovat scénář, aby byl naprosto autentický.

baby_driver_6

Baby Driver má velmi řídký děj, který se dá v podstatě odvyprávět jednou rozvitou větou, která vystihne i všechny dějové zvraty. To sice není úplně nejlepší vizitka, ale i s tím se dá celkem slušně pracovat, pokud máte za kamerou Billa Popea (Matrix, Spider Man, Kniha džunglí) a režiséra Edgara Wrighta (Jednotka příliš rychlého nasazení ).

Pro náladu si pusťte tuto úvodní scénu, kterou filmaři vypustili na internet a hned budete mít jasno, zda se na film vydat nebo ne.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist