Baby Driver (2017)

A film pokračuje ve stejném sledu. Následuje totiž naprosto neskutečná scéna Babyho, jak jde koupit kávu. Scéna byla natočena v jediném tahu a opakovala se dvacetosmkrát. Ve filmu je jednadvacáté jetí a musím říct, že mě neskutečně bavilo.

Wrightovi se povedlo do filmu dostat velmi zajímavý herecký ansámbl. Sice nakonec úplně nekoresponduje s jeho původní představou, Doca měl hrát Michael Douglas, Babyho John Boyega nebo Logan Lerman a Deboru Emma Stone. Úplně od začátku byl však u filmu Jon Hamm a až film uvidíte, pochopíte proč. Tahle role mu hodně sedla a je v ní výtečný. Herci Ansel Elgort (Hvězdy nám nepřály), Kevin Spacey, Lily James (Disneyho Popelka), Jon Hamm (Město), Jamie Foxx, Jon Bernthal, Eiza Gonzáles se jistě nebudou muset stydět za tento zářez ve své filmografii.

baby_driver_4

Baby Driver hemží režijními nápady od začátku do konce, je to velká jízda a parádní letní film, kterému však ve druhé třetině trochu dochází dech a míří k poněkud zvláštnímu finále. Na druhou stranu je to bezesporu dosud nejlepší film Edgara Wrighta, je v něm napětí, humor, uvěřitelná a moc milá romance a především svižné akční scény.

Nečekejte žádný převratný film, ale solidní letní béčko se vším všudy a prvotřídním castingem, kterému by se herci čítající dva Oskarové laureáty neupsali, pokud by je režisér nepřesvědčil o své vizi.

baby_driver_5

Baby Driver má děj, který jsme viděli už mockrát, vlastně bezpočtukrát, přesto se mu celkem slušně daří po většinu promítacího času nenudit. Zvláště začátek je parádní jízda, kde se i s málo slovy odehraje spousta zábavných momentů, a to nejen za volantem, ale i během tzv. vaty. Mít to slabšího režiséra, mohla to být katastrofa, ale Edgar Wright byl zjevně při chuti, stejně jako jeho herecký ansámbl. Jsem rád, že se mi potvrdilo, že Ansel Elgort má na to být leading man. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

baby_driver_poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist