Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

American Made (2017)

Barry Seal: Nebeský gauner je slovy režiséra pravdivý příběh postavený na lži. Ačkoli scenárista do filmu sehnal všechna možná i nemožná svědectví, je celý film hodně velkou uměleckou licencí, která se vyznačuje jednou zajímavou předností. Zatímco všechny filmy v minulosti ukazují nadřazenost Bílého domu, tenhle film je příběh o chlápkovi, který s Bílým domem pěkně vyběhl.

 

Film je velmi svižnou podívanou s celou řadou úchvatných momentů a i přes dokonalou technickou profesionalitu, které se absolutně nedá nic vytknout je to živá podívaná. Postavy jsou totiž báječně napsané a velmi dobře zahrané. První housle hraje samozřejmě Tom Cruise a skutečně mu za tento film předvídám nominaci na Oskara. Cruise se zbavil všech svých hereckých manýrů, které měl na začátku kariéry a dostal se do fáze zralého charakterního herce se stále klukovským šibalstvím v očích. Scéna z traileru po nouzovém přistání mezi baráky je ve filmu naprosto dokonalá a smáli se i okoralí kritici.

b_seale7

Hereckým objevem tohoto filmu je pro mě představitelka jeho manželky Sarah Wright Olsen, kterou by podle mě nominace za ženský herecký výkon ve vedlejší roli také neměla minout. Výborně hraje také Domnhall Gleeson, který je s každým filmem lepší a jako mefistofeles ze CIA nemá chybu.

 

Při začátku sledování filmu jsem měl v paměti Vlka z Wall Street, ale Barry Seal je hrdina z trochu ještě jiného ranku. Spíš než cokoli připomíná milovníka dobrodružství, který se stal multimilionářem spíš náhodou, než plánovitě. Není z rodu Scorseseho Mafiánů ani Scottova Amerického gangstera, ale na druhou stranu je s ním po dvě hodinky filmového času velká legrace.

A

Barry Seale je povedený film, je to kino snímek, hollywoodský film ze staré školy, který má i vyšší ambice než pobavit a slušně se mu to daří. Z mého pohledu je to společně s Dunkirkem dosud nejlepší hollywoodský film tohoto roku a RealFilm.cz ho vřele doporučuje ke zhlédnutí.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Barry Seal Nebesky gauner_poster

A jestli si chcete o prázdninách přečíst něco pořádného o světových nebo českých hraných a animovaných filmech, tak sáhněte po našich knihách Ondřeje Slaniny. Najdete je po knihovnách v celé republice a jestli je chcete domů, tak si je objednejte na Kosmasu!

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist