Do konce roku uvede své novinky téměř svatá trojice – Spielberg, Eastwood a Scott

Ačkoli je těmto třema gentlemanům vlastně už kolem osmdesáti, někomu více někomu méně, pořád točí slušné filmy, které v mnoha případech předčí mladé kolegy. Do konce tohoto roku každý z nich uvede ambiciózní snímek, který by rád promluvil do Oskarové soutěže.

S

Steven Spilberg na to jde ve svém historickém dramatu The Paper od podlahy, protože do hlavních rolích obsadil těžkotonážní dvojku – Meryl Streep a Toma Hankse (posledně jim skvěle dopadl Most špionů). Film je podle skutečné události a popisuje odhalení jednoho skandálu Bílého domu tzv. ,,Pentagon Papers“ první americkou ženskou vydavatelkou a pěkně tvrdým editorem. Za kamerou je opět Janusz Kaminski a hudbu obstarává John Williams. Nějaké dotazy? Premiéra je naplánována na leden, ale podle Variety se bude hrát už v prosinci.

Do minulosti se vydal také Ridley Scott, který od začátku června natáčel v Itálii s italským štábem film All the Money in the WorldKevinem Spaceym, Markem Wahlbergem a Michelle Williams. Film je také podle skutečnosti a popisuje nechvalně známý únos člena rodiny Gettyů jednou militantní teroristickou skupinou v Itálii sedmdesátých let. Ridley Scott už má dotočeno a nyní je ve střižně. Za kamerou byl Dariusz Wolski.

clint-eastwood-1517-to-paris

Nejhustší je ale Clint Eastwood. Ten totiž natočil snímek The 15:17 To Paris skutečný příběh amerických vojáků, kteří na cestě do Paříže zmařili teroristický útok. Eastwood mládence do filmu také obsadil.  Ve filmu nenajdete žádnou hollywoodskou hvězdu. Ať jsme úplní kameramanem byl Eastwoodův nejvěrnější Tom Stern.

Přidat komentář

TOPlist