Doug Liman nechá na plátna kin přilétnout Nebeského gaunera

U Toma Cruise nejen poslední dobou platí, že čím lepší režisér, tím lepší jeho výkon a tím lepší film. Tentokrát po scenáristech posazených na režijní sesle ho opět vede Doug Liman a na radaru budoucích filmových premiér je dobré zbystřit.

 A

   Doug Liman už dávno není jen ušatý kluk s kamerou, na plátno přivedl Jasona Bournea, Pana a Paní Smithovi a v poslední době také solidní sci-fi Na hraně zítřka právě s Tomem Cruisem, který se trvale těší enormní divácké přízni a skvělému hodnocení, byť v kinech se mu vzhledem k nákladům příliš dobře nevedlo. Jenže i diváci se mohou zmýlit a kritici často hulí bůh ví co, viz 83% souhlasných recenzí na Válku o planetu opic. Ano, jen si nade mnou odplivněte, ale až to uvidíte bez toho marketingu, kterým máte teď ovlivněnou mysl, tak si na mě vzpomeňte.  Zpátky ke Cruisovi.

 A

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy?

A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí.

Inu, je rok 2017 a diváci nechtějí hrdiny bez bázně a hany, ale spíš pěkně vyčůrané gaunery trousící hlášky, tak se nechme překvapit, jak tahle jízda dopadne.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Barry Seal Nebesky gauner_poster

A jestli si chcete o prázdninách přečíst něco pořádného o světových nebo českých hraných a animovaných filmech, tak sáhněte po našich knihách Ondřeje Slaniny. Najdete je po knihovnách v celé republice a jestli je chcete domů, tak si je objednejte na Kosmasu!

Přidat komentář

TOPlist