Loganovi parťáci (2017)

L

Steven Soderbergh je bourák a jeden z mála áčkových režisérů, který se toho nebojí. Je to v prvé řadě kreativní mág, protože tenhle film režíroval, napsal, produkoval, natočil kamerou, sestříhal a pak dokonce i distribuoval a dělal tomu PR a marketing. Není pravda, že by neuspěl. Všechno dotáhl do výsledného konce, herci se na plátně dobře baví a pohodovou atmosféru přenáší i na diváka a americká kritika byla nadšená. Tržby tedy zatím nic moc, ale není ještě všem dnům konec a upřímně, tenhle film se bude hrát po televizích do aleluja, protože Loganovi parťáci jsou zkrátka kvalitní podívaná.

Soderberghovi se podařilo smíchat lupičskou komedii a sociální drama a jde na to naprosto suverénně. Marně přemýšlím, co bych tomu filmu vlastně vytkl. Jako filmaře mě ten film naprosto ohromil, když vezmete, že v podstatě ten film natočil jeden člověk na digitální foťák, vyjma samozřejmě sekvencí z automobilových závodů a nikterak si to neusnadňoval, protože Adam Driver má jaksi ruce obě a Soderbergh to vyjma pár postavení kamery moc nekašíruje.

logan_4

Lupičský snímek má velmi propracovanou část přípravy, samotné loupeže a geniálně zpracovaný závěr, kdy do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně celé dopadne a skvěle funguje i v žánru sociálního dramatu, což v těchto filmech obvykle moc nefunguje. Channing Tatum jako Jimmy Logan podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry a dokazuje, že i bez propracované muskulatury a s 15 kily nadváhy nutí diváka ho upřeně sledovat. Film si ovšem nejvíce užil Daniel Craig, který má skvělá entrée a výbornou katarzi. To je moc dobře napsaná postava a Craig se jí zhostil naprosto brilantně.

logan_5

Nesouhlasím s tím, že by Loganovi parťáci byli odvar Dannyho parťáků. Dannyho parťáci byli salónní profesionální lupiči, vše bylo vystajlované, všude hřměl swing a retro atmosféra. Loganovi parťáci jsou maximálně aktuální, popisují současnost, postavy jsou z masa a kostí a i když to jsou pitomci a magoři, Soderbergh se jim na rozdíl od bratrů Coenů nevysmívá a nenechává je zábavně masakrovat v závěrečném dějství. Je to podívaná, kdy se budete z velké části usmívat a na konci dojde i na scénu, kdy i někteří okoralí kritici vytáhli kapesníky. Soderbergh umí a RealFilm tento snímek vřele doporučuji ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

NA SCÉNU VSTUPUJE JOE BANG – VIDEO BONTONFILM
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

JÍZDA NA ÚTĚKU Z VĚZENÍ – VIDEO BONTONFILM

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

poster

Pages: 1 2

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Aktualizováno 1.9.2017 o videa z filmu dole pod trailerem

Přidat komentář

TOPlist