Současné královny nezávislého filmu

V srpnu se na RealFilmu tradičně věnujeme americkému nezávislému filmu, a přestože se snažíme informovat i o filmu evropském, určitě nebude na škodu připomenout současné čtyři největší královny amerického nezávislého filmu.

Personal Shopper Copyright Carole Bethuel_3897

Tou první je Kristen Stewart, inteligentní dívka, jež se proslavila v upíří romanci Twilight. Po jejím skončení prochází zajímavými nezávislými produkcemi. Kristen chtěla točit filmy už od svých deseti let a její rodina jí v tom naprosto podporovala. Kristen Stewart je pověstná svou naprostou oddaností zvolenému filmu a dokonce i v menších rolích po boku slavnějších kolegyň dosáhla solidních výsledků. Jejími současnými největšími potížemi je problém s americkým bulvárem, který řeší její lesbickou sexuální orientaci a dokonce i několik osobních útoků od současného prezidenta Donalda Trumpa na její adresu. Letos se jí podařilo zabodovat netradiční duchařinou Personal Shopper, jejíž recenzi máme zde.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

T

Elle Fanning do filmové branže vstoupila po své sestře Dakotě, takže může její osud vzbudit analogii se sestrami Šafránkovými nebo Vašáryovými, ale nyní je už jasné, že svou sestru překonala. Vynechme její angažmá v Disneyho temné verzi Sněhurky nebo Super 8 J. J. Abramse. V nezávislém filmu letos výborně drží krok se staršími kolegyněmi v mistrovském dramatu Oklamaný a byla to právě ona, která podržela úchylného Dána Refna v ujetém fashion horroru Neon Demon. U filmu je od svých devíti let a po domácí výuce celého základního vzdělání požádala maminku, aby mohla chodit na normální střední školu a vytvořila si kamarády stejného věku, a ta jí vyhověla. Zdá se, že tady někdo zůstává nohama při zemi a to je moc dobře.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

rosie_4

Ze šoubyznysové rodiny pochází kráska Lily Collins. Pokud to ještě nevíte, tak je to dcera Phila Collinse a jestli máte pocit, že je hodně hubená, tak se rovněž nepletete, protože má tato dívka za sebou zkušenosti z léčby poruchy příjmu potravy. Letos uspěla dramatem To The Bone (trailer pod tímto odstavcem) na toto téma. V minulosti jí diváci podpořili ve Sněhurce ve zdařilé romanci S láskou, Rosie. Mimochodem kromě herectví také píše články do různých periodik.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

big sick

Zřejmě největším objevem nezávislého filmu je Zoe Kazan, hlavní hrdinka nezávislého hitu Pěkně blbě a vnučka slavného režiséra Elia Kazana. K filmu se dostala přes divadlo, od roku 2008 hraje na Broadwayi, kde je již respektovanou personou a od roku 2009 píše divadelní hry.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist