Tulipánovo loganovsky hurvínkovská dávka upoutávek

Tento týden nás čeká odvážná novinka Stevena Soderbergha, animák s legendárním Hurvínkem, dlouho očekávaná adaptace fantastického románu a bude toho mnohem víc.

L

Steven Soderbergh si pro svůj comeback Loganovi parťáci vybral sociální téma zabalené do tzv. heist movie a scénář napsal pod ženským pseudonymem! Film samozřejmě také pod pseudonymem jako obvykle natočil jako kameraman a pod pseudonymem rovněž sestříhal. Aby toho nebylo málo, tak film realizoval mimo Hollywood a dokonce snímek i v rámci Severní Ameriky sám distribuoval, včetně toho, že si sám sestříhal trailery! Stálo to všechno zato? Na tuto otázku si odpovíme už ve čtvrtek. Mimochodem americká kritika film vychválila do nebes a diváci snímek hodnotí lepší dvojkou. Jak říkají ekonomové, chtělo by to ještě trochu akcelerovat tržby! Preview zde.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Po mnoho let bojoval Martin Kotík, aby přivedl na plátno legendárního Hurvínka, který je celebritou i v sousedním Německu a Slovensku, ale diváci jej znají v řadě koutů zeměkoule. Realizace Hurvínka a kouzelného muzea zabrala mnoho let a je třeba smeknout klobouček, že se mu všechno podařilo dotáhnout, ačkoli měl párkrát namále. Předpremiéry už běží a diváci chodí, takže uvidíme.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

tulip_fever_1

Román Tulipánová horečka je naprosto brilantní a napínavý až do poslední stránky. Jeho filmová adaptace od Justina Chadwicka je už pár let natočená a dlužno dodat, že hvězdně obsazená. Ve filmu zazáří nádherná Alicia Vikander, oskarový Christoph Waltz nebo Valerián, tedy Dane DeHaan. Producenti si však stále nebyli jisti, zda nastal ten správný čas, aby film uvedli do kin. O filmu si více přečtěte v samostatném preview.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pro fajnšmekry poběží v kinech meditativní dokument o vzniku světa Cesta času, kterou natočil jeden z nejvýznamnějších amerických režisérů Terrence Mallick. Kromě kin se bude film promítat i v planetáriích, takže pokud jste z velkých měst, mrkněte na program observatoří. Snímek namluvila oskarová Cate Blanchett.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg
Mějte úspěšný nejen filmový týden!

A jestli si chcete o prázdninách přečíst něco pořádného o světových nebo českých hraných a animovaných filmech, tak sáhněte po našich knihách Ondřeje Slaniny. Najdete je po knihovnách v celé republice a jestli je chcete domů, tak si je objednejte na Kosmasu!

Přidat komentář

TOPlist