V.I.P Výhled

Měsíc srpen nabídl řadu zajímavých premiér a dost dobře se budete chtít vydat do kina i na něco jiného, než na Po strništi bos Jana Svěráka, takže je tu opět oblíbený V.I.P. Výhled pro ty, které nebaví číst.

A

Barry Seal: Nebeský gauner

 

Děj: Pilot civilních aerolinek zatouží po dobrodružném životě a vstoupí do služeb CIA. Při letech do Střední Ameriky však kromě CIA, začne postupně spolupracovat is DEA a Pablo Escobarem. Podle skutečné události.

 

Verdikt: Barry Seale je povedený film, je to kino snímek, hollywoodský film ze staré školy, který má i vyšší ambice než pobavit a slušně se mu to daří. Z mého pohledu je to společně s Dunkirkem dosud nejlepší hollywoodský film tohoto roku a RealFilm.cz ho vřele doporučuje ke zhlédnutí.

 

Dlouhometrážní recenze

zabijak_5

Zabiják & bodygard

 

Děj: Jediný způsob jak odsoudit diktátora za zločiny proti lidskosti je dopravit k mezinárodnímu tribunálu odsouzeného zabijáka. Po prozrazení Interpolu je tímto úkolem pověřen profesionální osobní strážce, který má se zabijákem dlouhodobě nevyřízené účty.

 

Verdikt: Patricku Hughesovi se povedlo natočit neskutečně vtipnou akční buddy movie romantickou komedii, která se nebere vážně, a i když je to kravina, je to velký letní film na sobotní večer.

 

Dlouhometrážní recenze

annabelleII5

Annabelle: Zrození zla

 

Děj: Původ démonické panenky ve volném pokračování úspěšného horroru odehrávající se v malém sirotčinci mimo civilizaci.

 

Verdikt: Tohle je mnohem lepší horror, než by člověk od titulu s názvem Annabelle 2 čekal. Je to také důkaz toho, že dvojka někdy může překonat jedničku. Nepředpokládám, že by se na film vypravil kdokoli, kdo nemá rád horrororový žánr a pro fanoušky je tento snímek naprosto v pořádku.

 

Dlouhometrážní recenze

atomicblonde_2

Atomic Blonde: Bez lítosti

 

Děj: Studená válka v Berlíně na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Agentka přijíždí v utajení kontaktovat spojku, ale brzy je prozrazena KGB a všem dalším operativcům. Začíná nelítostný boj o přežití.

 

Verdikt: Atomic Blonde je nenáročná zábava, která vejde a neuškodí a výrazně by snímku prospělo, kdyby se z filmu vyhodilo dobrých patnáct minut těch rádoby efektivních záběrů. Vidět se to ale dá.

Dlouhometrážní recenze

baby_driver_6

Baby Driver

 

Děj: Řidič s nevinnou mladou tvářičkou jezdí pro pěkně ostrého mafiána při bankovních loupežích. Své chování však přehodnotí, když se zamiluje do krásné servírky.

 

Verdikt: Baby Driver má děj, který jsme viděli už mockrát, vlastně bezpočtukrát, přesto se mu celkem slušně daří po většinu promítacího času nenudit. Zvláště začátek je parádní jízda, kde se i s málo slovy odehraje spousta zábavných momentů, a to nejen za volantem, ale i během tzv. vaty. Mít to slabšího režiséra, mohla to být katastrofa, ale Edgar Wright byl zjevně při chuti, stejně jako jeho herecký ansámbl. Jsem rád, že se mi potvrdilo, že Ansel Elgort má na to být leading man. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

 

Dlouhometrážní recenze

srdecne_vas_vitame

Srdečně vás vítáme

 

Děj: Levicový a nechutně bohatý intelektuál řekne v televizní debatě pravicovému gayovi, že jeho dům je otevřený dokořán každé cikánské rodině, která je v nouzi. A jedna famílie toho opravdu využije.

 

Dlouhometrážní recenze

 

Verdikt: Srdečně vás vítáme je oddychová komedie, která sice nebude patřit k vrcholům žánru nebo komediální klasice, ale jako jednohubka s celou řadu dobře mířených gagů funguje vlastně celkem spolehlivě.

mumie_1

Děj: Voják s archeoložkou vytáhnou mumii, která chce zničit svět nebo tak něco.

Verdikt: Tak tohle jsem opravdu nežral. Při vší úctě k Russelu Croweovi, Sofii Boutelle a Tomu Cruisovi, přičemž krásná Alžířanka jako jediná pochopila, v čem hraje, tohle je neskutečná slátanina a hlučný, tmavý a nepřehledný bordel bez scénáře a režiséra. Never more.

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Aktualizováno 26.8. o film Mumie.

Přidat komentář

TOPlist