Zabiják & bodyguard (2017)

zabijak_6

Film hýří režijními nápady, některé scény na sebe navazují naprosto skvěle, třeba po automobilové honičce vybuchne auto plné padouchů a následuje střih na spečený hamburger na grilu, který pokračuje zběsilou bitkou v kuchyni. Co na tom, že scéna na kanále v Amsterdamu je digitální, takhle to v reálu prostě natočit nejde, ale je to udělané dobře a diváka to pobaví. Příjemnou změnou jsou také neokoukané exteriéry krásných evropských lokací.

 

Jestliže jsem u Atomic Blonde poznamenal, že když jsou ve filmech celé písničky i s texty, tak ten film má obvykle problémy s dialogy, což ale naštěstí není případ tohoto filmu. Tady se krafe od začátku do konce, ale má to nějaký smysl, a to trousit jednu hlášku za druhou.

zabijak_3

Poslední dobou se u hollywoodských akčňáků rozjel takový nešvar, a to je nechat režírovat akční filmy kaskadéry. Je proto vítanou změnou, když se na režijní sesli posadí režisér a notabene někdo, kdo není debutant a evidentně umí jak vedení herců, tak akci. Hughes je sympatický Australan, který naposledy natočil trojku Postradatelných, oproti které je Zabiják & bodyguard o minimálně jednu koňskou délku lepším filmem.

 

Suma sumárum. Patricku Hughesovi se povedlo natočit neskutečně vtipnou akční buddy movie romantickou komedii, která se nebere vážně, a i když je to kravina, je to velký letní film na sobotní večer. Zabiják & bodyguard letos v létě pozvedl padlou vlajku hollywoodského únikového filmu a dokázal, že izraelský producent se základnou v Bulharsku Avi Lerner se konečně naučil dělat letní blockbustery a nepotřebuje k tomu Sylvestra Stallona, byť režisér Hughes je Slyův chráněnec.

hitmans_bodyguard

Rád se podívám v budoucnu ještě jednou. Nečekané překvápko a důkaz, že film může být mnohem lepší než trailer. Kdo má rád tento druh filmů, tak by neměl být zklamán a RealFilm snímek doporučuje ke zhlédnutí v kině, na velkém plátně a hlavně v originálním znění! Úplně se bojím, co s tímto filmem v budoucnu provede český dabing.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist